HC Hvězda Kladno – SK Sršni Kutná Hora  2:7  (1:2, 1:2, 0:3)

V sobotu 25. února odjeli Sršni k utkání krajské soutěže proti Hvězdě Kladno. Pro velkou marodku musel Stanislav bednář povolat ještě více juniorů, než v předešlém kole a v sestavě téměř nezůstal kámen na kameni. Všechny formace měly neobvyklé složení a tak bylo otázkou, jak to bude proti zkušenému soupeři fungovat.

Do první části utkání vstoupili Sršni aktivně a již ve třetí minutě otevřeli skóre. Meloun nahrál M. Švábovi před bránu, který střelou po ledě dostal svůj tým do vedení. Aktivní hrou si Sršni vynutili herní převahu a David Jelínek v bráně Kutné Hory příliš práce neměl. Navýšení skóre přišlo v patnácté minutě v obráceném gardu. Šváb nabil na střelu Melounovi a dvoubrankové vedení hnalo Sršně do útoku. Bohužel až moc a tak Hvězda z rychlého protiútoku využila díru v obraně a snížila před první sirénou na rozdíl jedné branky.

Druhá třetina začala opět dobře pro Sršně. Hned v jejím úvodu se v závaru prosadil Siváček. Hvězda však rychle korigovala, když se mezi obránci prosmýkl domácí útočník a vymíchal D. Jelínka. Všichni věděli, že se láme zápas a trochu se přiostřilo. To přinášelo vyloučení na obou stranách. Lépe si však vedli Sršni, když v početní výhodě tři minuty před sirénou přehráli domácí obranu. Fišar zpoza brány nahrál volnému Siváčkovi, který nabídku využil ke vstřelení čtvrté branky.

Závěrečná část ve svém úvodu patřila opět Siváčkovi, který po střele Křečka odražený puk dopravil do domácí sítě a završil svůj hattrick. Hráči Hvězdy se pokoušeli s utkáním ještě něco udělat a v poslední desetiminutovce vsadili na útočné riziko. Neměli však dost sil a toho využil rychlík Sršňů Jan Tvrdík. Ujel domácím obráncům, roztáhl si brankáře a přidal šestou branku. Dvě minuty před koncem to téměř stejně zopakoval a rozsvítil na tabuli sedmičku. A protože byl v gólové euforii, udělal to potřetí pár vteřin před poslední sirénou. Tentokrát však jeho střelu zastavila horní tyč a tak se skóre již nezměnilo.

Sršni si tedy zaslouženě odvážejí tři body, Stanislav Bednář byl s hrou, takto improvizovaných formací, které se všechny prosadily spokojen. Velkou nepříjemností je ovšem poraněné rameno obránce Davida Čejky ze třetí třetiny.

Předposlední utkání základní části čeká Sršně v sobotu 4. března v Kralupech nad Vltavou.

Branky Sršňů: M. Šváb (Meloun), Meloun (M. Šváb), Siváček (Málek), Siváček (Fišar), Siváček, (Křeček), Jan Tvrdík (Jiří Tvrdík I.), Jan Tvrdík. Sršni: D. Jelínek (Kunášek) –  Chmelař, Křeček, Švejda, Havelka, Čejka, L. Šváb, Rudolfský, Jan Tvrdík, Tvrdík Jiří I., Siváček, Málek, Fišar, Meloun, M. Šváb, Adam (Macháček). Trenér Stanislav Bednář.

Hynek Macháček

Ostatní výsledky a tabulka soutěže zde

Zavřít menu