Více než 100 dětí z Kutné Hory a okolí tráví již týden část prázdnin v rekreačním středisku Želivka na Vysočině. Sportovní tábor, který má téměř 40letou tradici, se tak o víkendu přehoupl do své druhé poloviny. A právě tato druhá část byla odstartována v sobotu 25. července 2015 slavnostním zahájením táborových olympijských her.

.
„Naší táborovou olympiádu se snažíme organizovat přesně podle vzoru novodobých olympijských her. Děti rozdělíme do států a následně již vše probíhá téměř jako na skutečných hrách. Opustíme na okamžik areál tábora, ten se přemění na olympijskou vesnici a do ní začínají postupně přijíždět jednotlivé sportovní výpravy. Následující den proběhne slavnostním zahájení olympijských her s nástupem států, vztyčením vlajky a zapálením ohně a pak už se rozběhne šestidenní sportovní program s mnoha soutěžemi vrcholící slavnostním zakončením her a vyhlášením konečných výsledků,“ přibížil hlavní vedoucí Tomáš Kaprálek stěžení část táborového programu.
Letošní olympiády se účastní Česká republika, Španělsko, Austrálie a USA, pro které je připraveno 20 kolektivních a 15 individuálních soutěží. Na nejvyšším stupni může být jen jeden, ale každý účastník, který dá do svých výkonů maximální úsilí a bude bojovat čestně, bude odjíždět z tábora jako vítěz, bez ohledu na pořadí ve výsledkové listině! Dětský sportovní tábor na Želivce se koná za podpory Města Kutná Hora.

(tz)

.

Zavřít menu