Titul železného muže od Velasu obhájil Tomáš Tvrdík

Opět po roce si dali v malešovském pivovaru dostaveníčko triatlonisté, kteří v sobotu 4.6. vyrazili na start už 13.ročníku terénního triatlonu v režii Clubu deportivo Kutná Hora. Organizátoři byli velmi spokojeni s účastí, která po několika letech opět směřovala k bezmála čtyřicítce závodníků, z toho bylo 8 žen. Zvučná jména nejen kutnohorského sportu si to rozdala na tratích 350 metrů plavání, 16 kilometrů horské kolo a něco přes 6 kilometrů běhu v pro triatlonu příznivém počasí. Jako obvykle, plavání pozdějšího vítěze neurčilo, Tomáš Bartoš z plaveckého oddílu SOP Kolín sice zaplaval za 5:15, ale nakonec skončil desátý. Zato kolo už s pozicí na bedně zamíchalo, první do depa přijel obhájce titulu, kutnohorský Spartakus Tomáš Tvrdík a bylo jasné, že se svými běžeckými kvalitami (letos desítka v Pečkách za 34:19) nikdo nemůže o jeho obhajobě pochybovat, cílovou pásku Tomáš proťal v čase (1:08:50). Druhý i po defektu dorazil po kole místní bajková legenda Kuba Kavalír z KC Kutná Hora a bývalý mistr ČR v disciplíně eliminátor. Ten však po běhu druhé místo neudržel (v cíli 6.) a naopak stříbro bral jako poslední roky tradičně odchovanec kolínské atletiky Ondra Pařík (1:09:30). Pro bronz si skvělým běžeckým výkonem doběhl jeden z nejrychlejších stomatologů ve střední Evropě MDDr. Martin Obešlo (1:12:10).

Mezi ženami se tak líté boje nekonaly, i tady zvítězila loni zlatá Pavla Pařízková z Meteoru Brno za 1:25:40, druhá pak byla v cíli Kateřina Břachová z Plzně (1:31:15) a třetí místo si vyběhla Alžběta Stunová startující za Team Superior (1:33:40).

A nezapomeňte, že vrcholná akce CD*KH se koná v sobotu 13.8.2022, kdy startuje 14.ročník běžeckého závodu Dačického 12.