Foto, video: Tropickou D12 dokončilo přes 250 běžců, domácí Vrbenský na bedně

Navzdory teplotám okolo 30 stupňů se na start 12.ročníku populárního běžeckého závodu kolem Kutné Hory postavilo téměř 280 běžců, pro panující extrémní vedro se dostalo do cíle přesně 259 běžců. Program Dačického 12 začal už pátečním charitativním během pro Světlušku, kdy se na pomoc zrakově postiženým vybralo přes 18 tisíc Kč.
Hlavní závod na 12 kilometrů měl jasného favorita v podobě pětinásobného vítěze a držitele traťového rekordu Jirky Milera z AC Mladá Boleslav. Ten si stylem start-cíl doběhl pro šestý triumf v čase 44:42. Druhý skončil Petr Harnoš reprezentující kolínskou atletiku za 45:47. A velké překvapení přichystal všem divákům kutnohorský Jakub Vrbenský z Olympia Spartan Training KH, který si po skvělém výkonu doběhl pro bronz v čase 45:50! Po třech letech tak stál na bedně opět Kutnohorák, Kuba Vrbenský specializující se zejména na překážkové běhy Spartan Race. V top 10 se umístil nejlepší veterán nad 55 let Ivan Elischer z České Lípy časem 49:51. Nejlepší ženou byla Petra Dvořáková z AC Čáslav (56:21), druhá byla o minutu pomalejší Ilona Krejčíková z Hatí a bronz brala Lucka Johaníková z AC Moravská Slavia Brno za 58:48. Nejrychlejším týmem byl Grand Prix Kolín (Harnoš, Herel, Herda), nejrychlejším Kutnohorákem samozřejmě Kuba Vrbenský a Kutnohoračkou Katka Lebedová také z Olympia Spartan Training. Kompletní výsledky a fotogalerie na www.dacickeho12.cz.