V neděli 31. srpna zahájil kutnohorský tým mužů novou mistrovskou sezónu 2014/2015 utkáním1. kola Českého poháru, ve kterém přivítal druholigového soupeře – tým SOKOLA Bělá pod Bezdězem. Utkání se hrálo na venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově v tradiční čas 10,30 hodin.

.

SPARTA Kutná Hora – SOKOL Bělá pod Bezdězem 3 3 : 3 0  /15 : 16/

Úvodní minuty pohárového utkání se domácí SPARTĚ vydařily nad očekávání, ve 4. minutě vedla 3:0 a v 6. minutě 5:1. Hosté poté do 9. minuty snížili na 5:4, ve 12. minutě SPARTA opět vedla vyšším rozdílem a to 7:4, o minutu později 8:5. A o 1-2 branky ještě v dalším průběhu 1. poločasu, v 16. minutě 9:7, o chvíli později 10:8. Ale hosté v dalších minutách zpřesnili hru i střelbu a postupně otáčeli skóre ve svůj prospěch. V rozmezí 19.-25. minuty 4 brankami v řadě přešli do vedení 10:12 a to si udržovali až do konce prvního dějství. Ve 28. minutě již vedli o dokonce 3 branky – 12:15. První poločas nakonec skončil jejich jednobrankovým vedením – 15:16, když domácí v posledních minutách přece jenom z náskoku něco stáhli.
Na začátku 2. poločasu sice hosté 2 brankami opět přešli do tříbrankového vedení – 15:18, SPARTA však v dalších minutách zabojovala, využila mimo jiné také dvojnásobnou přesilovku a 5 brankami v rozmezí 33.- 36. minuty otočila vedení opět ve svůj prospěch – na 20:18, ve 38. minutě již vedla 22:19. Hosté však dokázali rychle zareagovat a ve 41. minutě bylo srovnáno – 22:22. V dalších minutách utkání byla k vidění poměrně dramatická a vyrovnaná hra, SPARTA většinou o 1-2 branky vedla / 23:22, 25:23, 26:25 a 28:26 / a hosté dotahovali / 23:23, 25:25, 26:26 a 28:27 /. V 52. minutě domácí vedli 29:27, o minutu později hosté snížili na 29:28. Ale závěrečné minuty již patřily zcela jasně SPARTĚ. Ta postupně brankami v 54., 56., 57. a 59. minutě navýšila své vedení na 33:28 a tím bylo o vítězi utkání rozhodnuto. Hosté již jen v poslední minutě 2 brankami upravili na konečných 33:30.
Kutnohorský tým mužů zvítězil v nedělním utkání sice překvapivě, ale zaslouženě a všichni hráči, kteří v něm nastoupili zaslouží velkou pochvalu. I po nepříliš povedené letní přípravě a s úzkým kádrem hráčů celý tým SPARTY příkladně zabojoval a byl druholigovému soupeři více než vyrovnaným soupeřem. A může se radovat z postupu do 2. kola Českého poháru, ve kterém přivítá /opět na domácím venkovním hřišti/ již prvoligového soupeře – tým TJ Dvůr Králové nad Labem. Hrát se bude v neděli 14. září 2014 od 13,30 hodin.
Nedělní pohárové utkání 1. kola bylo, a také toho 2. kola bude, stále jenom dobrá příprava na nastávající mistrovský ročník SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY 2014/2015. Ten začíná pro tým kutnohorské SPARTY až v neděli 21. září, kdy přivítá na svém hřišti tým 1. HC WENDY Mělník. SPARTA měla sice začínat o týden dříve, v neděli 14. září na hřišti LOKOMOTIVY Vršovice, z důvodů rekonstrukce šaten však bylo utkání odloženo až na 2. listopadu. A tak pohárové utkání 2.kola je v tomto termínu vítané zpestření a parádní náhrada.

Jak hodnotil nedělní výkon svých svěřenců trenér Vít Šnajdr: S vítězstvím jsem příliš nepočítal, Bělá přijela v plné síle, nebylo nás mnoho a příliš jsme toho nenatrénovali. O to víc výhra těší. Během utkání jsme měli tři zlomové okamžiky: nástup do zápasu, přesilovka 4 na 6 na začátku druhého poločasu a poslední pětiminutovka. V těchto okamžicích jsme dokázali soupeře výrazně přehrát a rozhodnout tak o vítězství. Musím kluky pochválit za nasazení a bojovnost a snahu o rychlou útočnou házenou. Poměrně solidně zachytal brankář a hráči v poli předvedli velmi kolektivní výkon. Nechci nikoho jmenovat, protože si myslím, že celý tým zahrál velmi dobře. Přesto je potřeba si uvědomit, že jsme ztratili příliš mnoho míčů technickými chybami, v obraně je potřeba přitvrdit a zlepšit komunikaci a musíme se vyvarovat nedisciplinovaností. I přes tyto dílčí nedostatky jsme sehráli krásný zápas a doufám, že další takové budou následovat“.

.
SESTAVA a BRANKY SPARTY: Červenka /br/ – Polívka D. 6, Brož 5, Hovorka 5, Kůrka 5, Bielický 4, Thieme 4, Hrčka 3, Salák J. 1 a Hájek / nedohrál pro zranění v průběhu 2.poločasu /. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 2, VYLOUČENÍ: 6 – 8, SEDMIČKY: 4/3 – 4/4, ROZHODČÍ: Novotný / Ml.Boleslav / – Průžek / Úvaly /, DIVÁCI: 56.