První ročník Mercedes – Benz Kutnohorského Bike maratonu je naplánován na 17. října tak, aby definitivně uzavřel cyklistickou bikovou sezonu. Nově vzniklý maraton pro horská kola, jehož trasa vede okolím Kutné Hory, by se mohl, dle přání pořadatelů, stát tradičním tzv. uzavírákem sezony. 

.
Ačkoliv se jedná o první ročník tohoto závodu, pořadatelé nenechali nic náhodě a připravili pro účastníky bohatý program. Vybrat si můžete ze tří druhů tratí rozdělených na 15, 25, 50 kilometrů, dětské závody Hledá se vítěz s TV Nova, bohatou tombolu ale i na známé osobnosti včetně šestinásobného paralympijského vítěze a nejúspěšnějšího cyklistu paralympijské historie Jiřího Ježka nebo paralympijského reprezentanta Michala Starka.
Kulisou závodu bude historická památka chrám Svaté Barbory a park jezuitských kolejí ( Galerie Středočeského kraje ), kde bude celé zázemí závodu.
Výběr jednotlivých tratí, organizace a příprava Kutnohorského Bike maratonu je dílem osvědčeného spolku KH Tour pod vedením Ivana Sovy. KH Tour v Kutné Hoře již pět let úspěšně organizuje Český pohár horských kol a v letošním roce si přibrali i Mistrovství České republiky horských kol.
Trať 15 km, nese název hlavního mediálního partnera TV Nova, Nova jízda je určena především pro rodiny s dětmi a handicapované cyklisty. Celá trasa Nova jízdy vede po širokých zpevněných cestách a silnicích, proto je vhodná a bezpečná i pro ty nejmladší účastníky, kteří se budou moci potkat na startu s celebritami TV Nova.
Pro zdatnější jezdce je připravená trasa na 25 kilometru, kde si startující budou moci vyzkoušet i různé technické úseky v lesních sekcích v okolí Velkého rybníka.
Jak ale ze samotného názvu závodu napovídá, jedná se o Bike maraton a to znamená minimální délku tratě 50 km, tato trasa také bude nejobtížnějším bodem v celém programu. Na start se, kromě českých jezdců, postaví i Mirko Pirazzoli – legenda italského bikingu a mistr Itálie v XCO, ale i již zmínění Jiří Ježek nebo Michal Stark. Že se bude jednat o zajímavý závod potvrzuje i fakt, že startující nastoupají v okolí Kutné Hory přes 900 výškových metrů.
Mercedes – Benz Kutnohorský Bike maraton má také charitativní podtext. Každá padesátikoruna ze startovného bude věnována Nadaci TV Nova, jenž vytěžek daruje cyklistickému týmu handicapovaných sportovců Černí Koně, kteří za ně budou moci koupit Handbiky pro své členy.

Start hlavního závodu je naplánován na 10:00 hodin v Barborské ulici od Jezuitské koleje. Dětské závody začnou o půl hodiny později. Po vyhlášení na účastníky čeká bohatá tombola s hlavní cenou dětským kolem značky Amulet. Oficiální webovou stránku závodu najdete ZDE.

(tz)


 

.

Zavřít menu