XXXV. ročníku Memoriálu Františka Nocara se účastnila téměř stovka kuželkářů

35. ročník Memoriálu Františka Nocara se na kutnohorské kuželně konal od 27. května do 1. června. V disciplíně 1×120 hodů sdružených bojovala o co nejlepší umístění téměř stovka kuželkářů.

Na dobře připravené kutnohorské kuželně, o kterou se po celou dobu trvání turnaje pečlivě staral náš správce František Tesař, se nám soutěžící hráči odvděčili skvělými výkony. Na šestistovku se letos podařilo dosáhnout hned čtyřem hráčům. Nejprve v úvodu turnaje to byl domácí Zdeněk Rajchman, který nasadil laťku výkonem 618 kuželek. V celkovém hodnocení to ale stačilo jen na třetí místo. Poslední hrací den kolínský Filip Dejda hrající v rakouském BSV Voith St.Pölten se pokusil zaútočit na celkové prvenství v tomto turnaji, jeho výkon 627 kuželek stačil pouze na druhé místo. Nejlepší hráč a tedy i vítěz celého turnaje výkonem 629 poražených kuželek byl Petr Miláček z SK Kuželky Přelouč, který hraje druhou ligu v družstvu KK SDS Sadská, jeho oddílový kolega Tomáš Bek pak za výkon 602 kuželek se musel smířit s bramborovou medailí. Na pátém místě výkonem 595 kuželek se umístil Milan Souček ze Spartaku Velké Meziříčí.

V ženské kategorii zvítězila Vladimíra Pavlatová z AC Sparta Praha, když porazila 581 kuželek, což v celkové klasifikaci znamená hned po nejlepších mužích vynikající 6.místo. Druhé místo obsadila Zdeňka Dejdová z KK Jiří Poděbrady za 567 kuželek a třetí byla Emílie Samolíková ze Slavoje Velké Popovice za výkon 545 kuželek.

Velice nás potěšila účast kuželkářů neregistrovaných. V Hořicích mají zřejmě dobrou kuželkářskou základnu, protože v loňském ročníku vyhrál Pavel Frait z týmu TESPO Hořice, letos prvenství musel přenechat svému oddílovému kolegovi Václavu Procházkovi, který zvítězil skvělým výkonem 581 kuželek a jen horší dorážkou se umístil celkově na 7.místě. Druhé místo v této kategorii obsadil jeho oddílový spoluhráč Jindřich Görner – 561 kuželek a na třetím místě se umístil Jiří Vrána z družstva KBS Kolín za výkon 549 kuželek.

Za povšimnutí stojí dílčí výkony – nejvyšší plné na jedné dráze měl dorostenec Jaroslav Hanuš ze Sokola Kolín, který na dráze č.3 porazil 116 kuželek, nejlepší dorážku na dráze č.1 pak měl Petr Miláček – 78 kuželek, který zároveň vytvořil i rekord této dráhy – celkem 181 kuželek. Nejvyšší plné celkem měl opět přeloučský Petr Miláček – 411 kuželek, nejlepší dorážku celkem pak kolínský Filip Dejda – 246 kuželek.

Jednou z aktivit mnoha kuželkářských klubů a oddílů je organizování turnajů a dlouhodobých soutěží pro neregistrované kuželkáře, tedy partičky přátel ze zaměstnání, jiných sportovních klubů, rodinných družstev apod. Kuželkářský oddíl TJ Sparta Kutná Hora nabízí možnost uspořádat turnaje neregistrovaných. Zájemci o tento sport nás mohou kontaktovat, informace budou zveřejňovány na našich webových stránkách www.kuzelkykh.webnode.cz, kde najdete i podrobné výsledky letošního turnaje, fotografie z akcí kuželkářského oddílu TJ Sparta Kutná hora jsou k nahlédnutí na

Děkujeme všem zúčastněným hráčům za předvedené výkony, členům pořadatelského oddílu za přípravu kuželny na tuto soutěž a za bezchybnou organizaci, rozhodčím za perfektní řízení a těšíme se na další sportovní akce na naší kuželně.

Jiří Halfar, předseda oddílu kuželek TJ Sparta Kutná Hora

Zavřít menu