TJ Božetice – SK Sršni Kutná Hora  4:3  (2:0, 0:1, 2:2)

V neděli Sršni odjeli do Milevska odehrát deváté kolo krajské soutěže proti Božeticím. V soupisce chyběli Stanislavu Bednářovi pro zranění důležití hráči první pětky Rudolfský s Vaňkem a tak muselo být změněno složení první i třetí formace.

První třetina patřila domácím. Vlétli do ní s plným nasazením a svou bojovností zatlačovali Sršně do defenzivy. Již ve třetí minutě dali první branku, která jim dala křídla. David Jelínek měl na rozdíl od domácího brankáře hodně práce. Ve třinácté minutě se Božetice prosadily podruhé a Sršni až do sirény nenašli recept na odpověď.

Druhou třetinu vyhráli Sršni, ovšem hra byla rozbitá častým vylučováním. Ve dvacáté páté minutě se povedlo Sršňům snížit skóre, když Chmelařovu střelu tečoval do růžku Siváček. Zvláštní způsob posuzování zákroků hlavním rozhodčím vedl k nervozitě a vzájemnému oplácení mezi hráči. Jednu z vyhrocených situací nezvládl Jiří Tvrdík I. a za bodnutí holí musel předčasně do sprchy. Sršni se snažili o vyrovnání a nejblíže k němu měl obránce Švejda, jehož střelu zastavila horní tyč.

Třetí část byla pro Sršně opět snahou o vyrovnání. Měli však trochu smůly, když Božetice lacino přišly ke třetí brance. Vyražený puk do nohy vlastního obránce sotva dojel pod D. Jelínkem za brankovou čáru. Na druhé straně při přesilovce netrefil prázdnou bránu Siváček. Sršni vsadili vše na útok a domácím začaly docházet síly. Branku však vstřelili Božetičtí, když bezchybně sehráli přečíslení dva na jednoho. Tři minuty před koncem dal naději Sršňům ještě Javůrek přesnou dělovkou do horního růžku. Sršni dál bušili na vyrovnání. Stanislav Bednář odvolal brankáře a Chmelařovi na další snížení nahrál Čejka. Na vyrovnání však už zbylo málo času a tak poslední siréna odstartovala radost domácích. Sršni z tohoto utkání vyšli bodově naprázdno, poprvé v soutěži prohráli.

Kutná Hora v tabulce klesla na 3. místo. Na vedoucí Čáslav ztrácí dva a na druhé Neratovice jeden bod, má však jedno utkání k dobru.

Sršně teď čeká porce domácích zápasů nejprve v neděli 13.11. přivítají od 17:30 Spartak Žebrák, ve čtvrtek 17.11. Hvězdu Kladno a další neděli 20.11. Kralupy nad Vltavou.

Branky Sršňů: Siváček (Chmelař), Javůrek (Křeček), Chmelař (Čejka)

Sršni: D. Jelínek (Kunášek) – Chmelař, Švejda Pavel, Havelka, Čejka, Křeček, Tvrdík Jiří I., Javůrek, Jelínek M., Tvrdík Jan, Jiráň, Siváček, Hynek, Tvrdík Jiří II, Fišar, M. Šváb. Trenér Stanislav Bednář

Hynek Macháček

OSTATNÍ VÝSLEDKY A TABULKA SOUTĚŽE ZDE

Zavřít menu