Děti ze ZŠ T.G. Masaryka znovu na Erasmu, tentokráte na studijním výjezdu v Itálii

Žáci Základní školy T. G. Masaryka se v rámci projektu Erasmus účastnili studijního výjezdu v Itálii, kde se zapojil do mezinárodních týmů a komunikovali v angličtině. Více v článku ze ZŠ T. G. Masaryka níže:

Dne 10. března 2024 jsme s dvaceti žáky vyrazili do italského města Viareggio. Zde jsme v mezinárodních týmech pracovali na projektu „Chráníme evropskou demokracii proti dezinformacím“. Celý týden jsme strávili v partnerské škole Marco Polo Viani, kde jsme společně pracovali na tématech týkajících se „Fake News“. Žáci byli po celou dobu rozděleni do mezinárodních týmů a komunikovali v angličtině. Hlavní organizátorkou aktivit byla italská kolegyně Luisa Cento, která pro žáky připravila velmi zajímavé aktivity.

Žáci vytvořili prezentace na různá témata: jak bezpečně využívat internet a dodržovat zásady copyrightu, vytvořili cizojazyčný tematický slovník, porovnali výsledky průzkumu o nakládání s informacemi v jednotlivých školách, analyzovali informace z hlediska jejich pravdivosti – využívali správný potup a rozvíjeli tím kritické myšlení.

V závěru děti společně vytvořily příručku o tom, jak správně analyzovat různá sdělení a pracovat se zdroji. Mezi studenty se také našlo několik českých, italských a francouzských výtvarníků, kteří graficky ztvárnili myšlenku projektu. Jejich díla jsou vystavena v aule Marco Polo Viani. Předposlední den jsme si také společně zasportovali.

V neposlední řadě jsme obdivovali krásy toskánských měst.  Prohlédli jsme si šikmou věž v Pise. Strávili jsme slunečný den ve Florencii. Děti si prohlédly baziliku Santa Maria Novella, katedrálu Santa Maria del Fiore a středověký most Ponte Vecchio. Ve Viareggiu jsme také navštívili Muzeum karnevalu.

Celý pobyt jsme zakončili závěrečnou ceremonií. Účastníci si odvezli certifikát a úžasné zážitky. Děkujeme našim partnerům za příjemný pobyt, zejména hostitelským rodinám za vstřícný a podporující přístup.

Na konci dubna máme velkou čest přivítat naše italské a francouzské partnery u nás v Kutné Hoře. Čeká na ně zajímavý program a natěšené české hostitelské rodiny.

Zavřít menu