Krizový štáb se sešel, aby vyhodnotil aktuální situaci. Žádná mimořádná opatření nestanovil
Ilustrační snímek z dubnového zasedání krizového štábu dubnu.

Zasedání krizového štábu svolal jeho předseda, starosta města Kutné Hory Josef Viktora (ANO), na dnešní odpoledne. Zatímco v červenci bylo na programu rozvolňování mimořádných opatření, tématem dnešního zasedání bylo zhodnocení aktuální situace v souvislosti s epidemiologickým vývojem nákazy covid 19.  „Krizový štáb se shodl, že v současné době nebude vyhlašovat žádná mimořádná opatření a konstatoval, že Kutnohorsko oproti ostatním regionům Středočeského kraje je na tom zatím relativně dobře,“ uvedl Josef Viktora. „Hygienická stanice konstatovala, že má vývoj současné situace pod kontrolou. K uzavření škol zatím dojít nemuselo,“ řekl starosta a dodal, že další zasedání svolá dle vývoje situace.

K dnešnímu dni je na Kutnohorsku podle oficiálních stránek KHS Stč. kraje evidováno 86 nemocných, 137 vyléčených a epidemiologové evidují i  jedno úmrtí.

Starosta vyzývá občany k dodržování platných nařízení, nošení roušek, ochrany dýchacích cest v místech, kde je to vládním nařízením stanoveno, k dodržování správné hygieny rukou a dalších preventivních opatření proti šíření nákazy.

pra

Zavřít menu