Vážná hudba s hudbou populární se prolínala na koncertu sopranistky Diany Horké v kostele sv. Jana Nepomuckého, který 4. června uspořádal Klub rodáků a přátel Kutné Hory a společnost Domexim.EU s.r.o.
Diana Horká v úžasné formě předvedla slavné operní árie W. A. Mozarta, Sergej Rachmaninova, Gaetana Donizettiho a Giacoma Pucciniho. Žačka Evy Randové, kutnohorské rodačky a absolventka pražské konzervatoře oslnila plným, krásně znějícím sopránem a technickou bravurou.
Druhou, populární linii koncertu reprezentovaly Sára Latislavová a Kristýna Pipková. Oběma je jedenáct let, jsou žačkami ZUŠ v Kutné Hoře, kromě toho se jim pěvecky věnuje Diana Horká. Sára má za sebou řadu cenných úspěchů v pěveckých soutěžích. Koncert byl pro ně příležitostí představit se kutnohorské veřejnosti v melodiích z muzikálů nebo z repertoáru Ewy Farné.
Klub rodáků hodlá v pořádání koncertů kutnohorských umělců a talentů pokračovat i v budoucnosti.
Vlastislav Navrátil, Klub rodáků a přátel Kutné Hory