V šestém kole hostili Sršni na svém ledě Spartak Příbram. Známý soupeř, který si na Kutnou Horu věří, přijel připraven zvítězit. Sršňům chyběl zraněný centr Jiří Tvrdík a do sestavy se vrátil uzdravený obránce Tomáš Richter. Domácí chtěli naplno bodovat a udržet vedení v tabulce.

.
SK Sršni Kutná Hora – TJ Spartak Příbram  3:2 sn
  (0:0, 1:1, 1:1)

Už od prvních minut bylo patrné, že touhy zvítězit a síly budou vyrovnané. I když měli domácí několik přesilovek, nikdo skóre do první sirény neotevřel.
Ve druhé části oba týmy dřely a čekaly na chybu soupeře. Hostům se povedlo potrestat špatnou rozehrávku Sršňů a dostat se do vedení v polovině utkání. Na holích domácích se projevovala nervozita a střelecká nepohoda. Až těsně před druhou sirénou se v přesilovce prosadil Rudolfský po Vaňkově nahrávce a stav 1:1 sliboval dramatickou třetí část.
Více bojovný, než pohledný hokej pokračoval i ve třetí části. Otočit vývoj se povedlo opět Rudolfskému, který si vybojoval kotouč mezi kruhy a zadovkou našel volné místo u tyče příbramské brány šestnáct minut před koncem. Když už to vypadalo, že Sršni dovedou utkání do vítězného konce, vyrobili chybu ve vlastním obraném pásmu a soupeř opět trestal. V základní hrací době se tedy nerozhodlo a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich spolehlivý Denis Hermann příbramské střelce vychytal a Matouš Jelínek se jako jediný domácí střelec prosadil a vsítil vítěznou branku. František Coubal hodnotil toto utkání jako těžké, poděkoval svým hráčům za bojovnost a vůli k vítězství. Sršni tedy i přes jednobodovou ztrátu uhájili čelo tabulky a zůstali posledním neporaženým týmem soutěže. Příští utkání Sršni hrají v neděli 9.11. na berounském ledě proti HK Králův Dvůr, který se chce vrátit do zpět do krajské ligy.

Hynek Macháček, SK Sršni Kutná Hora

 

Branky Sršňů: Rudolfský (Vaněk), Rudolfský, Jelínek

Sestava:  Hermann (Myřátský) – Vaněk, Krejza, Švejda, Tvrdík II, Richter, Krištof, Rudolfský, Janota, Meloun, Jan Tvrdík, Sádlo, Jelínek, Charvát, Siváček, Hynek, Hetfleisch

Vyloučení: 6/12

.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

.

Zavřít menu