Nabídku alternativ předškolního vzdělávání v regionu obohatila před čtyřmi lety lesní Školka v zahradě, kterou v Kutné Hoře založila obecně prospěšná společnost Prostor plus. Své příznivce si našla velice rychle mezi rodiči, kteří pro své děti hledají něco jiného, než klasickou školku. .

 Školka v zahradě má k dispozici dvě zázemí,  jurtu v Pobřežní ulici v bezprostřední blízkosti říčky Vrchlice a nezbytného lesa a mobilní dřevěný domek na zahradě v ulici Zelená hora. Děti tak tráví svůj školkový čas v prostředí, které většina jejich vrstevníků zná pouze z prázdnin a výletů. Největší přednost lesních školek popisuje ze svého pohledu Lucka Sádlová, vedoucí Školky v zahradě: „Děti mají dostatek volného pohybu v přírodě. Ta nabízí ty nejlepší prolézačky, houpačky a překážky k překonávání, ale také nejoriginálnější materiál k tvoření a nepřeberné množství objektů k prozkoumání. Děti mají možnost naplno prožívat každé roční období se vším, co přináší, a protože v lese nemusí být svázány tolika pravidly jako při pohybu ve městě nebo dokonce ve třídě, mohou se plně věnovat své hře.“

Ve školce o děti pečuje vyvážený tým průvodců a průvodkyň, kteří dokážou děti nadchnout, vzbudit v nich zvídavost a poskytují jím dostatečný prostor pro hru a všestranný rozvoj. Přestože pobyt v přírodě je to, na čem školka staví, chodí děti také do galerií, divadla, poznávají památky a jiné krásy města.

Využijte možnost poznat tým i prostředí školky, vezměte své ratolesti a přijďte na oslavu narozenin a Dne dětí ve středu 31. května od 15 hodin do zahrady u jurty, bude veselo. Nebude chybět kytara, oheň, hry, tvoření, prodej drobností na podporu školky a zlatým hřebem celého odpoledne bude loutkové divadlo pro malé i velké diváky Toy machine s nejnovějším představením Pinocchio. Slavit budeme do 18 hodin. Akce se koná za podpory města Kutná Hora.

Více o Školce v zahradě se dozvíte na www.skolkavzahrade.cz.

tz

 

Zavřít menu