Sobotní Sbírka potravin v kutnohorském supermarketu Billa pomůže potřebným

Zapojit se do celonárodní podzimní Sbírky potravin mohou zájemci spolu s pracovníky kutnohorského charitního střediska Racek v sobotu 23. listopadu od 8:00 do 18:00 v kutnohorské Bille. „Zakoupené trvanlivé potraviny či drogistické zboží můžete předat zaměstnancům charitního střediska Racek, které snadno poznáte podle zelené zástěry s logem sbírky a kteří Vám poradí s výběrem,“ konstatovala Marcela Mommersová, specialistka komunikace a PR Oblastní charity Kutná Hora.

Darované potraviny a drogistické zboží putují z obchodních řetězců prostřednictvím regionálních potravinových bank do charitativních organizací. Pomáhají zejména seniorům, maminkám samoživitelkám, pěstounským rodinám, dětem z dětských domovů, hendikepovaným či lidem bez domova a v nouzi ve všech okresech České republiky.

Sbírka potravin se od letošního roku koná vždy dvakrát ročně a je celorepublikově organizována Českou federací potravinových bank, Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR spolu s klíčovými obchodními řetězci působícími na českém trhu, Asociací společenské odpovědnosti a partnery neziskového sektoru.

tz, red

Zavřít menu