V sobotu se po dvou letech vrátí na zámek Kačina oblíbené zámecké jezdecké slavnosti

Ušlechtilá krása koní se opět vrací na zámek Kačina. Po dvouleté přestávce věnované regeneraci zámeckého parku, zejména jeho parterové části před zámkem, se budou v sobotu 11. října konat oblíbené a hojně navštěvované slavnosti věnované koním a všemu, co s nimi souvisí.

.
Koně na Kačinu patří z mnoha důvodů. Jako součást životního stylu šlechty k radosti, lovu, dopravě, sportu a prezentaci společenského postavení. Současně kůň jako hospodářské zvíře je součástí sbírkových fondů a badatelského zájmu Muzea českého venkova, které na Kačině sídlí. Minulost šlechtického rodu Chotků si tak podává ruku se současností, což je patrné i v péči o unikátní zámeckou konírnu, které prochází celkovou restaurátorskou opravou a od příští turistické sezóny se ukáže ve své původní kráse.

Program slavností je natolik pestrý, že si v něm najdou to své všichni návštěvníci – dospělí, děti, jezdci, milovníci historie, gurmáni, obdivovatelé architektury. Spojení empírové krásy zámku, ladného pohybu koní se slavnostně oděnými jezdci, podmanivá hudba, to vše v kulisách podzimně zbarveného anglického parku, nenechá chladným snad nikoho.

.
Časový harmonogram slavností

10,00 – slavnostní zahájení

10,30 – 12,00 jezdecké ukázky a kulturní program

13,00 – zahájení Hubertovy jízdy zámeckým parkem

13,30 – 14,30 kulturní a doprovodný program

14,30 – vyhlášení vítězů Hubertovy jízdy, slavnostní defilé

15,00 – 16,30 jezdecké ukázky a doprovodný program

.
Hubertova jízda
Nedílnou součástí Zámeckých jezdeckých slavností je samozřejmě Hubertova jízda. Trať povede zámeckým parkem a okolím a bude vhodná i pro děti na ponících. Start a dojezd Hubertovy jízdy bude součástí programu Zámeckých jezdeckých slavností na  Kačině. Zde se nabízí příležitost pro všechny jezdce, kteří by se chtěli zúčastnit. Více informací najdete ZDE.

 

.