Pacient, u kterého byl před měsícem potvrzen koronavirus, se uzdravil. Na Kutnohorsku k 15. 5. není evidován žádný pozitivní pacient

Na Kutnohorsku k dnešnímu dni není evidován žádný pacient, který by se léčil z nemoci Covid-19. Informovala o tom Zdeňka Kroupová, vedoucí protiepidemického oddělení kutnohorského pracoviště Krajské hygienické stanice Stč. kraje pro Kutnou Horu a Kolín. Také počet provedených testů klesl na deset denně. V době vrcholu epidemie jich bylo prováděno denně až kolem 60.

Epidemiologové na Kutnohorsku, které patřilo dlouhodobě v rámci republiky k nejméně zasaženým regionům, evidují 33 potvrzených případů nákazy, všichni se již vyléčili. Od 27. dubna nebyl potvrzen žádný další případ. „Jak se bude dál situace vyvíjet, nelze předvídat. Dochází k postupnému rozvolňování,“ podotkla Zdeňka Kroupová s tím, že situace se v rámci republiky liší. Zatímco na Kutnohorsku se stav již od konce dubna nezměnil, například na Mělnicku došlo k razantnímu dennímu nárůstu o 17 potvrzených případů.

Monika Pravdová

 

Zavřít menu