Již v pátek můžete zahájit víkend tím nejpříjemnějším způsobem, grilováním a živou hudbou pod širým nebem v Music Clubu Česká 1. V ten samý den začíná multižánrový festival Creepy Teepee, který do Kutné Hory přivede již tradičně řadu reprezentantů domácí i světové alternativní a experimentální hudební scény. Krásný víkend!

.
.

10. – 12. 7.
 CREEPY TEEPEE. Areál bývalého pivovaru Lorec, U Lorce 1/11. Program v prostorách bývalého pivovaru boří zažitou formu českého hudebního festivalu a reprezentuje celosvětovou alternativní a experimentální hudební scénu. Více informací…

.

Kino Modrý kříž

10. – 11. 7. | 20:00 hod. INSIDIOUS 3: POČÁTEK. USA, horor, 97 min., vstupné 110,- Kč, do 15 let nevhodný, s titulky. Nejděsivější kapitola vás zavede až na samotný začátek. Tento mrazivý prequel, situovaný v době před strašidelnými zážitky rodiny Lambertů, divákům odhaluje osudy nadané jasnovidky Elise Rainierové, jež se po jistém váhání rozhodne pomocí svých schopností kontaktovat mrtvé, aby tak pomohla mladé dospívající dívce, kterou si vybrala za svůj cíl nebezpečná nadpřirozená bytost. Hrají: Lin Shaye, Leigh Whannell, Angus Sampson, Dermot Mulroney, Stefanie Scott, Steve Coulter, Hayley Kiyoko, Corbett Tuck, Tom Fitzpatrick, Ele Keats, Ruben Garfias. Režie: Leigh Whannell

12. 7. | 17:00 hod. MIMONI. USA, animovaný, 91 min., vstupné 115,- Kč, pro děti, český dabing. Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vlastně ti žluťoučcí a k sežrání roztomilí Mimoni dobrovolně slouží Gruovi, padouchovi s velkým P? Odpověď přináší animovaná komedie Mimoni, která z nich konečně a především zcela zaslouženě dělá hlavní postavy jejich vlastního příběhu. A tihle dobráci od kosti vidí odnepaměti smysl své existence v posluhování tomu největšímu darebákovi široko daleko. Kdykoliv shodou náhod, ke kterým často přispívali oni sami, o svého pána přišli, hned si hledali dalšího. A tak to šlo celá staletí. Hrají: Sandra Bullock, Jon Hamm, Michael Keaton, Allison Janney, Katy Mixon, Steve Coogan, Pierre Coffin, Chris Renaud, Steve Carell, Hirojuki Sanada. Režie: Kyle Balda, Pierre Coffin

Koncerty, klubová scéna

Music Club Česká 1

10. 7. 2015 | 17:00 GRIL + ŽIVÁ HUDBA A JAMSESSION S HOSTY. Party pod širým nebem za klubem Česká 1 (podél zdi a doleva…). Honza Kalina (Sto zvířat), Miki Nop (Sto zvířat), Honza Beruška Šobr (Sto zvířat), Vít Beneš (Švihadlo), Wilco Versteeg (Sto zvířat), Bohouš Dvořák a Gipsy Swing. Vstup zdarma!

11. 7. 2015 | 20:00 MULTI KUTHNA III. Další epizoda, nyní pojatá více divadelně. Edoshův Kur-Ník, SEkS, Idkfa, Qbeat, (PTAKZ) – electro-rap-kabaret-Kutna Hora-Jihlava. PALOVEVOLE – akční theatre performance z Jihlavy / MUTANTI HLEDAJ VÝCHODISKO – poutavej chernobyl rap z Prahy.
Vstup 59,90 Kč.

 .

Různé

Park U Tří pávů, Palackého náměstí

12. 7. | 16:00 hod. POHÁDKA DIVADÉLKO KŮZLE / Zazpívejme notu pro křiklouna Otu. Na okraji lesa žije chasník Ota, který každý den tak huláká, až se hory zelenají. To nedělá moc dobře lesní víle Elfrímě a hejkalovi Helbertovi. Dostanou báječný nápad, jak Otu křičení zbavit. Najdou mu nevěstu. Jestli se jim to podaří a jak vše zvládnou, se dozvíte v této pohádce.

.
KUTNOHORSKÉ LÉTO / ČERVENEC – SRPEN

Každý pátek od 10. 7. do 28. 8. | 18:00 hod. NETRADIČNÍ PROHLÍDKA KLÁŠTERA ŘÁDU SV. VORŠILY S OCHUTNÁVKOU VÍN. Přijďte ochutnat víno z kutnohorských vinic a poslechnout si něco o historii řádu sv. Voršily. Také si prohlédnete část kláštera, která není běžně dostupná veřejnosti a dozvíte se o tom, jak úzce je víno spojeno s proslulou dobou těžby stříbra na Kutnohorsku. Každý pátek v červenci a srpnu můžete zažít netradiční prohlídku kláštera řádu sv. Voršily spojenou s ochutnávkou vín. Doba trvání: cca 2 hodiny. Vstupné: základní – 200,- Kč, snížené (děti do 18 let) – 100,- Kč. www.vinokutnahora.cz

Sobota 4. 7., 11. 7., 18. 7., 8. 8., 15. 8., 22. 8, 29. 8. a pátek 24. a 31. 7. | 19:00 hod. VEČERNÍ PROHLÍDKA MĚSTA NA TÉMA „KUTNÁ HORA NESTOUDNÁ“. Začátek prohlídky ve Vlašském dvoře. Vydejte se s námi na prohlídku města s bekyní a lehkými ženami, možná potkáte i známého nestydu Mikoláše Dačického. Cestou se dozvíte, jak se žilo na Horách Kutných v nočních hodinách, ale i jak se nezřízený život trestal. Prohlídka je zakončena komentovanou prohlídkou Muzea Odhalení tajemné tváře Kutné Hory, kde zjistíte, jak byly nestoudnice trestány. Upozornění: tato prohlídka není vhodná pro malé děti. Doba trvání: cca 1,5 hodiny. Vstupné: základní – 199,- Kč; snížené (důchodci, děti, studenti) – 150,- Kč. Návštěvníkům s platnou vstupenkou na produkci „Kutná Hora nestoudná“ poskytujeme 20% slevu na vstup do Vlašského dvora (před produkcí nebo po produkci).www.muzeumb.cz.

Každou sobotu od 4. 7. do 29. 8. | 18:00 a 20:00 hod. OŽIVLÁ KAČINA. I v roce 2015 zámek Kačina opět ožívá dobovými historickými postavami. Hrabě Chotek a jeho rodina právě prožívá jedno ze složitějších životních období a události, které se na panství dějí, dávají prostor k mnoha komickým situacím. Přijeďte i vy a staňte se součástí příběhu, jenž vás vtáhne do jiné, tajemstvím vonící doby, abyste i vy, dle motta: Kdo nežil před rokem 1850, neví, co je krásný život, pocítili génia loci významného místa. Zve vás a těší se Divadélko Kůzle a přátelé. Doba trvání: cca 1,5 hodiny. Vstupné: základní – 180,- Kč; snížené – 120,- Kč; rodinné – 480,- Kč; děti do 6 let – zdarma.www.ikutnahora.cz

Sobota, neděle 25. 7., 26. 7., 1. 8., 2. 8. | 20:00 hod. POSLEDNÍ ČÍŠE PANA MIKULÁŠE. Divadelní představení na nádvoří Vlašského dvora na motivy hry Ladislava Stroupežnického Paní Mincmistrová. Příběh připomínající legendární historickou postavu Mikuláše Dačického v atmosféře Kutné Hory 17. století v podání Ochotnického spolku Tyl v Kutné Hoře. Doba trvání: cca 1,5 hodiny. V případě nepříznivého počasí je divadelní představení přesunuto do Městského Tylova divadla. Vstupné: základní – 120,- Kč; snížené (senioři, studenti, děti) – 80,- Kč.www.ochotnickyspolektyl.estranky.cz

Každá sobota a neděle od dubna do září | 14:00 hod. RINGELLAND – ZOO HABRKOVICE. 6 dospělých sibiřských tygrů, 4 vzácní bílí lvi, 2 lvi pustinní, puma – to jsou kočky z Ringellandu. Třítunový hroch Davídek na dosah vaší ruky. Zvířecí hvězda z filmu „Dva lidi v zoo“ miluje jablka, mrkev, melouny. A vy si ho můžete za naší asistence nakrmit dobrotami, které mu přinesete. 3 dikobrazi, lamy, kozičky, morčátka a jiná drobná zvířátka pro potěšení dětí i dospělých v klidu přírody za městem. To vše je Ringelland. V areálu najdete výstavy obrazů a fotografií známých i začínajících umělců. Jediná v Česku je velká výstava cirkusových plakátů. Pro laiky jsou to líbivé obrazy. Pro grafiky je to studna grafických skvostů. Park založila drezérská rodina Ringelových. A tak zde můžete při vystoupení zvířat vidět umění, které pomalu, ale jistě umírá. Knížata cirkusových manéží – to jsou drezéři velkých kočkovitých šelem. To jsou Ivan a Jan Ringelovi. Park je otevřený každý den od dubna do září 9:00 do 18:00 hodin. Představení se zvířaty probíhají každou sobotu a neděli od 14:00 hodin. Doba trvání: cca 40 minut. Vstupné na představení: základní – 100,- Kč, snížené (děti od 3 let) – 50 Kč. Vstupné do parku mimo představení je dobrovolný příspěvek na zvířata. Pro skupiny od 15 osob je možné představení objednat i na jiný den a čas. www.ringelland.cz.

.

Výstavy

5. – 31. 7. JIŘÍ KŘIKLAVA. Spolkový dům. Jiří Křiklava, malíř a umělecký fotograf, vystavuje své obrazy z posledních dvou let. Inspiraci pro ně nacházel v zahradách, přírodě a v prostých věcech. Má za sebou více než šedesát samostatných výstav, pravidelně vystavuje doma i v zahraničí.

6. – 31. 7. MARIE BROŽOVÁ. Atrium Spolkového domu. Malířka s fantazií a spoustou pastelek představí své obrazy v atriu SD. Pastelkou lze nakreslit obrazy veliké – jak svým poselstvím a krásou, tak i skutečnou velikostí.

6. 7. – 2. 8. JEDEN DŮM, JEDEN ŽIVOT – TEREZA LÍMANOVÁ. Knihkupectví Kosmas, Komenského nám. 683. Oleje na plátně, mastný pastel na papíře, fotokoláže. www.kosmas.cz

19. 6. – 31. 7. MARIE FISCHEROVÁ – KVĚCHOVÁ / OLEJE A AKVARELY. Sankturinovský dům, výstavní sál. Malířka a ilustrátorka Marie Fischerová – Kvěchová (narodila se v Kutné Hoře 24. března 1892), proslula především svými akvarely dětských a pohádkových figur. Ty jsou také základem velké výstavy v Sankturinovském domě. Doplňují je sice méně známé, o to však zajímavější a pro mnohé i objevné autorčiny olejomalby, z nichž některé budou vystaveny vůbec poprvé. Výstavu obohatí rozsáhlá série sběratelských pohlednic MFK a edice faksimile originálních akvarelů, obojí vychází v edici Miraculum Octavum Mundi.

1. 7. – 26. 8. FELIX JENEWEIN (1857-1905) / STUDIE A DEFINITIVY. Galerie Felixe Jeneweina, Vlašský dvůr.www.gfj.kh.cz

.
České muzeum stříbra

7. 5. – 26. 7. JAN HUS ROKU 1415 A 600 LET POTÉ. Hrádek. Výstava se koná v rámci NÁRODNÍCH SLAVNOSTÍ „Jan Hus – Evropan nové doby“ ve spolupráci s Muzeem J. Husa v Kostnici a Husitským muzeem v Táboře k 600. výročí upálení Mistra Jana z Husi.

3. 7. – 29. 11. ARCHEOLOGICKÉ VÝZKUMY V KUTNÉ HOŘE. Hrádek. Výstava ve spolupráci s Ústavem archeologické památkové péče Středních Čech a Archeologickým ústavem AV ČR – archeologické výzkumy v Kutné Hoře za posledních 20 let. Výstavu budou provázet doprovodné programy.

1. 4. – 29. 11. ČAJ A KÁVA RADOST DÁVÁ. Kamenný dům. Výstava ze sbírek ČMS a ve spolupráci s Dobrou čajovnou Kutná Hora, Muzeem kávy v Praze a Kávovinami a.s. Pardubice. Výstavu budou provázet doprovodné přednášky, interaktivní programy s ochutnávkou čaje, kávy a jejích náhražek.

8. 7. – 24. 10. PROMĚNY KUTNÉ HORY VE FOTOGRAFIÍCH. Tylův dům. Výstava unikátních fotografií památkových objektů a zákoutí Kutné Hory převážně z konce 19. a počátku 20. století v porovnání s jejich současným stavem. Všechna vyobrazení pocházejí z bohatého fondu muzea. Výstavě předchází roční projekt fotografování v terénu, který zohledňuje především roční období shodující se s původními náhledy.

.
Galerie Středočeského kraje – GASK

4. – 6. 7. KUTNOHORSKÁ ILUMINACE. V rámci připomenutí 600. výročí upálení Mistra Jana Husa, bude v GASK vystavena vzácná Kutnohorská Iluminace. V tomto roce bude vystavena pouze při této příležitosti.

24. 5. 2014 – 30. 5. 2017 STAVY MYSLI – ZA OBRAZEM. Stálá expozice GASK. Galerie I. a II. To nejlepší ze sbírkového fondu GASK. Vedoucí kurátor Richard Drury představuje nový pohled na tvorbu stálé expozice. Expozice obývá původní prostor v 1. patře, zároveň je rozšířena i do levého křídla výstavních prostor ve 2. patře. Nové pojetí se výrazně liší od tradičních postupů při tvorbě stálé expozice, které mapují postupné historické budování sbírky. Oproti zmíněným postupům je nová stálá expozice založena na jednotlivých okruzích, odpovídajících konkrétnímu úseku citového či myšlenkového rozpoložení člověka, který stojí u zrodu představených děl (například úzkost, touha, radost). Místo uskupení děl v expozici čistě podle časové či slohové vzájemnosti počítá nová expozice s konfrontováním děl, která mají společný uchopitelný rozměr vnitřního života.

29. 11. 2014 – 30. 5. 2017 IHS – JEZUITSKÁ EXPOZICE. Stálá expozice o jezuitech.

8. 2. – 27. 9. LUMÍR HLADÍK – ACH, BRATŘE. Experimentální prostor – Lázně.

10. 5. – 25. 10. JIŘÍ SOZANSKÝ – MEZNÍ SITUACE

31. 5. – 27. 9. TADEÁŠ KOTRBA – VZPOMÍNKY ZPOLA PORUŠENÉ. Projectroom.

31. 5. – 27. 9. JITKA HAVLÍČKOVÁ – BEZ DĚTÍ (SKLENĚNÝ KOMIKS). Whitebox.

31. 5. – 27. 9. MARKÉTA ZLESÁKOVÁ – ZA OKNY… Café Fatal.

31. 5. – 27. 9. ANTONÍN BRINDA – AKT IDEOLOGIE. Experimentální prostor.

28. 6. – 13. 9. ODPOVĚDI PŘÍRODY POCTA J. SEKEROVI. Blackbox. Cyklus práce na papíře ze sbírek GASK.

28. 6. – 13. 9. BODO KORSIG – CYKLUS PŘESAHY GRAFIKY. Galerie III.

 

Zavřít menu