Samozřejmě ze všeho nejdřív vyhledat rozkvetlou jabloň či třešeň a nenechat si utéct prvomájový polibek. Pokud nejsou k dispozici zmíněné stromy, vezměte zavděk kterýmkoliv jiným kvetoucím. A hned potom můžete vyrazit na Májovou slavnost v parku U tří pávů, protáhnout si tělo na závodech KH Tour a večer třeba na koncert. …………………………………………

1. 5. | 14:00 – 16:00 hod. MÁJOVÁ SLAVNOST, park U Tří pávů. Slavnostní zahájení 3. sezóny ve znovuotevřeném parku U Tří pávů. Zábavný program pro všechny velké i malé návštěvníky! Divadelní sdružení Mimochodem zahraje pohádku pro děti. Těšit se můžeme také na Neverly Brothers. Jádrem jejich repertoáru jsou písničky slavného pěveckého dua Everly Brothers. Zahrají a zazpívají písničky o lásce. Těšíme se na Vás ve středu 1. května od 14:00 do 16:00 hodin! Vstupné: zdarma.

1. 5. | 17: 30  KH Tour, cyklistické závody, start a cíl v areálu bobové dráhy, více informací ZDE.

1. 5. | 20:00 hod. GWYN ASHTON / AUSTRÁLIE – UK, Music club Česká 1. Koncert legendárního blues rockového kytaristy a jeho skupiny v rámci evropského turné. Ashton během kariéry hrál s B. B. Kingem Johnny Wintrem a Peterem Greenem a Ray Charlesem. Vstupné: 200,-Kč na místě; 150,- Kč v předprodeji – Blues Café, Jakubská ulice, Kutná Hora. Více informací ZDE.

Kino Modrý kříž

1. 5. |19:00 hod. MARTIN A VENUŠE, ČR, komedie, 102 min., vstupné 90 Kč, mládeži přístupný. Příběh filmu začíná před 10 lety, na vernisáži obrazů, kdy se mladá a nadějná výtvarnice Vendula seznámí se svým budoucím partnerem a manželem Martinem. Společně založí rodinu, mají dvojčata – holčičky – předškolního věku a jednoho kluka, batole. Martin buduje kariéru ve firmě vyvíjející hračky a Vendula se stará o rodinu. Martin je většinu času v práci, snaží se zabezpečit rodinu, na kterou mu nezbývá čas, naopak Vendula se stará o děti a chod domácnosti a nemá žádný prostor pro sebe. Každý dělá pro rodinu maximum, ale zároveň se cítí nedoceněný tím druhým. Hrají: Marek Taclík, Kristýna Boková-Lišková, Zuzana Stivínová ml., Tomáš Hanák. Režie: Jiří Chlumský.

Výstavy

28. 4.– 30. 6. BENÁTKY- VĚČNÝ SEN, GASK. Sdružení Art for public a galerie GASK přesunou na dva měsíce italské Benátky do Kutné Hory. Výstava tematické série čtyřiceti fotografí z Benátek přenese do historického centra města jedinečnou atmosféru karnevalového reje. Autorkou vystavených fotografií je italská umělkyně, rodačka z Modeny, Maria Pia Severi.

9. 4. – 31. 10. SVÍDNICKÁ KERAMIKA – VÝSTAVA KRAJKOVÉ A REŽNÉ KERAMIKY, Kaple Božího těla. Krajková keramika vychází z tradice ,,Habánského šálu“, jedná se o keramiku točenou na hrnčířském kruhu a zdobenou ručním prořezáváním. Režná keramika tvoří svojí syrovostí protipól keramiky krajkové. Je točena rovněž na kruhu a dále zdobena rytím a plastickým dekorováním. Výstavu keramických děl z dílny Aleny Effenbergerové lze zhlédnout v působivém gotickém prostoru kaple Božího těla každý den od 9:00 do 17:00 hod.

19. 4. – 19. 5. JAKUB HUBÁLEK / OBRAZY, Galerie Felixe Jeneweina – Vlašský dvůr

24. 4. – 24. 5. VÝSTAVA – M. M. ŠECHTLOVÁ / MEZZOTINTA, Zimní zahrada hotelu U Kata. Výtvarnice Marie Michaela Šechtlová se narodila v Praze. V letech 1967 až 1971 studovala na Střední odborné škole výtvarné v Praze. Ve studiích pokračovala v letech 1971 – 1977 v atelieru grafiky a ilustrace na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, pod vedením prof. Zdeňka Sklenáře, Jiřího Anderleho a prof. Jiřího Mikuly. Zabývá se volnou grafikou, exlibris a knižními ilustracemi. Získala cenu na přehlídce exlibris v Chrudimi v roce 1983, na 11. bienale drobné grafiky v St.Niklaas v Belgii a čestné uznání v Concorso exlibris Lago Maggiore.

1. 4. – 2. 6. KUTNÁ HORA V OBRAZECH, ČMS – Hrádek. Výstava tvořena ze sbírek ČMS přiblíží vhled města před obnovou jeho nejkrásnějších stavebních památek např. chrám sv. Barbory, Vlašský dvůr, Kamenný dům atd.

1. 4. – 30. 11. PIVOVARY NA KUTNOHORSKU, ČMS – Kamenný dům. Výstava je věnována především zdejšímu intenzivnímu rozvoji pivovarnictví od 19. do poloviny 20. století. Výstavu bude provázet řada interaktivních programů pro školy i dospělé. Pro ZŠ program: „Putování za zlatým mokem“. Pro širší veřejnost proběhnou ukázky vaření piva podle technologií a receptur 16. století s ochutnávkou.

1. 4. – 1. 6. MÓDA 19. STOLETÍ, ČMS – Tylův dům. Ze sbírek ČMS budou představeny dámské šaty, pánské obleky a drobné módní doplňky z 19. století. Výstavu provází interaktivní program pro MŠ, ZŠ a SŠ – „Šaty dělají člověka“.

www.cms-kh.cz

8. 5. 2010 – 8. 5. 2013  SBÍRKA 1 2 3, GASK. Kurátorka výstavy Marie Bergmanová.

25. 11. 2012 – 31. 12. 2013 JIŘÍ KORNATOVSKÝ – MEDITACE, GASK. Velkoformátová kresba nazvaná Meditace. Kornatovský si vytváří vlastní svět zduchovnělých forem, nikoliv z tohoto světa, ale ze světa imanentních prostorů a posvátného ticha.

25. 11. 2012 – 30. 9. 2013 VIDEOBOX 2012 – VIDEOGAMES, MIROSLAV HAŠEK, GASK. Prostor pro prezentaci současné videoartové tvorby. Představení nejzajímavějších experimentálních filmů a videí diplomantů vysokých uměleckých škol ČR. Kurátorka Veronika Marešová.

24. 2. – 30. 6. MICHAL ŠKAPA – PIXA, GASK. Whitebox- představí grafický design expresivního writera a českého současného umělce Michala Škapy. Jeho „site specific“ realizace PIXA zpracovává vliv vizuality ulic velkoměstských periferií na písmo a grafiku. Pracuje s fenoménem specifické odnože graffiti PIXACAO z Brazílie, které je zajímavou kombinací latinky, tvarosloví log heavymetalových kapel a starogermánských run. Tento streetartový letrismus transformuje do vlastního svébytného fondu a aplikuje v rukopise svých vizuálů webových návrhů, pozvánek, plakátů i outdoorových grafických projektů.

24. 2. – 30. 6. AMAR MULABEGOVIČ – INTERVENCE, GASK. Audiovizuální instalace bosenského umělce žijícího v Čechách. Výstava bude mít dvojfázovou modifikaci. První část výstavy bude prezentována v prostorách lázní. Od dubna proběhne navazující světelná a zvuková intervence v barokní lékárně.

24. 2. – 30. 6. KAREL ŠTĚDRÝ – NEOMONDRIAN, GASK. Karel Štědrý v cyklu Neomondrian (od roku 2011) pokračuje v tradiční disciplíně malby prostřednictvím odkazů k modernistickým vzorům, jejichž principy transformuje do nových forem a významů. Vychází přitom i ze zkušenosti streetartu, z prostředí graffiti, ovlivněného pop artem a komiksem.

7. 4. – 31. 7. ARTISTS FOR TICHÝ – TICHÝ FOR ARTISTS, GASK. Český fotograf z Kyjova Miroslav Tichý (1926 – 2011) se stal světoznámým nejen svými postoji – odmítal prodávat své práce a starat se o uměleckou kariéru – ale i velice oblíbenou a obdivovanou postavou mezi ostatními umělci. Ti ho navštěvovali a vyměňovali si s ním díla. V této výměně pokračoval sběratel a podporovatel Miroslava Tichého, Roman Buxbaum. Ojedinělou sbírku poprvé představíme celou v Galerii Středočeského kraje – GASK. Kurátorem výstavy je Zdeněk Felix. Výstavu doprovází rozsáhlá publikace, která může sloužit i jako přehled současného mezinárodního umění.

www.gask.cz

 

 

.

Zavřít menu