Král Václav přichází na stříbrné plátno. Premiéra filmu se odehraje 9. listopadu v kině Modrý kříž v Kutné Hoře

Léto bylo na kutnohorském Kaňku ve znamení natáčení filmu Král Václav. Snímek vznikl v produkci Tylovy herecké školy a pod režijním vedením Jaroslava Berana se na něm podíleli účastníci Hereckého a filmového kempu v kaňkovském Mozaice. Více o natáčení jsme uveřejnili zde: https://kutnohorskelisty.cz/kultura/v-mozaice-na-kanku-behem-filmoveho-kempu-natocili-mladi-herci-a-filmari-snimek-kral-vaclav

Byť by se podle názvu mohlo zdát, že se jedná o historický film, opak je pravdou. Je zcela současný a v některých momentech částečně kopíruje realitu uplynulého filmového setkání. „Je o dětech, které jsou nuceny se v závěru filmového tábora ukrýt ve sklepeních před hrozbou mimozemské invaze. Se svým vedoucím si vytvořily vlastní pravidla a žijí tam téměř svobodně ve svém dětském světě. Také v jejich „králi“ zůstalo dítě napořád. Opovrhuje světem dospělých, kteří si neumějí život užívat tak, jako oni. Příběh nechává diváka přemýšlet o tom, co je vlastně správné při výchově dětí,“ říká režisér a autor scénáře Jaroslav Beran.

„Téma jsem vybral ze dvou důvodů: jednak jsem chtěl, aby ve filmu bylo co nejvíce postav a všechny děti tak získaly zkušenosti ve filmovém herectví a pak jsem chtěl, aby natáčení bylo zároveň pro děti dobrodružstvím,“ dodává Beran.

Krátkometrážní snímek je multižánrovým počinem. Najdeme v něm prvky hororu, komedie, dramatu a dobrodružného filmu. Účastníci kempu, kteří byli dosazeni i do filmového štábu, měli možnost zkusit si práci na jednotlivých filmařských pozicích a odbornostech.

Film má v divákovi vyvolávat hned několik emocí. Smích, smutek, strach, napětí či touhu po svobodě.

V hlavních rolích uvidíte Kateřinu Hrejsemnou, Filipa Maška, Václava Veselého, Jana Kukrala a Mikuláše Ečera. Dále hrají: Adéla Vítková, Johanka Přenosilová, Eliška Koberová, Adéla Tomanová, Vladimír Dytrych, Iva Pilcerová, Jiří Brzobohatý, Ondřej Krejčík, Jakub Sloup, Pavel Školný, Lenka Křemenáková, Veronika Větrovská, Nikola Vondrysová a další.

Slavnostní premiéra filmu Král Václav se odehraje 9. listopadu 2018 v kině Modrý kříž v Kutné Hoře. Následně se snímek bude ucházet o přízeň diváků a porotců na filmových soutěžích a přehlídkách, kde bude Tylova herecká škola reprezentovat Kutnou Horu podobně, jako u oceňovaných snímků Max či Dívka s knihou.

Král Václav

Počet natáčecích dní: 5

Noční směny: 2

Počet hodin natáčení: 64

Počet herců: 19

Počet členů štábu: 16

Zajímavosti: ve filmu také hraje 5 slepic, 1 kárka, 1 auto dodávka, 6 jízdních kol, 3 panenky, pytel peří, petardy …

 

Scénář a režie: Jaroslav Beran

Kamera: Jakub Sloup

Vedoucí výroby: Václav Veselý

 

Zavřít menu