Kutnohorští ochotníci zahrají zdravotníkům, představení pro veřejnost se na nádvoří Vlašského dvora uskuteční 25. a 26. července a 1. srpna

Kutnohorští ochotníci uvedou o prázdninách v rámci Kutnohorského léta již tradiční představení do nádvoří Vlašského dvora. Tentokrát vybrali hornický příběh na motivy známé pohádky Dařbuján a Pandrhola od Jana Drdy, který zasadili do prostředí Kutné Hory a upravili i scénář. Diváci se mohou těšit na známé postavy jako je kmotr Smrťák v podání Miroslava Štrobla a také zlého Pandruholu, kterého ztvární Karel Polívka. Představení pro veřejnost se uskuteční na nádvoří Vlašského dvora 25., 26. července a 1. srpna od 20 hodin.

„Příprava představení byla letos komplikovaná zejména z důvodu karantény, kdy jsme nemohli pokračovat ve zkouškách,“ uvedla Veronika Štroblová, která se letos ujala režie  a doplnila, že v tomto případě platí více než jindy, že představení je týmovou prací všech herců. V průběhu letošního jara docházelo k dalším změnám příběhu. „Zvažovali jsme, zda je vzhledem k virové epidemii představení vhodné. Potom jsme došli k tomu, že není lepší cesta, jak se vyrovnat s těžkým obdobím, než s humorem. V průběhu dubna jsme si tedy jako tým, řekli, že do toho jdeme. Chceme se společně zasmát celému období karantény a možná i bizarním situacím, kterým jsme byli svědky v televizi a jiných médiích,“ konstatovala režisérka. Proto je představení z doby hornické, ale jak je uvedeno v anotaci, je protkáno vtipnými glosami na dobu právě minulou.

„Věříme, že své diváky pobavíme, tak jako představení baví nás, a že se s námi přijdou zasmát a vychutnat si pár letních večerů do Vlašského dvora,“ doplnil Martin Betuštiak, představitel Dědka Pšuka.

Ochotníci se také rozhodli věnovat jeden z termínů představení pro zdravotníky a lékaře z okolních institucí.

„Chceme vyjádřit své díky za jejich práci v průběhu koronavirové epidemie. Rádi bychom, aby si na jeden večer přišli odpočinout a možná se i  zasmát. Dárkové vstupenky jsme tedy předali vedení nemocnic v Kolíně, Čáslavi a také Záchranné službě v Kutné Hoře,“ dodala Veronika Štroblová.

Pro veřejnost jsou vyhrazeny tři termíny v sobotu a neděli 25. a 26. července a v sobotu 1. srpna 2020.

 

KUTNOHORSKÁ HAVÍŘINA ANEB JAK ZVLÁDNOU CORIBUNDUS

Režie: Veronika Štroblová

Scénář: Denisa Šebestová, Jiří Pospíšil.

Scéna a hudba: Boris Buňka.

Obsazení: Jiří Pospíšil, Miroslav Štrobl, Martin Betuštiak, Karel Polívka, Marcela Jiroušková, Monika Krejčová, Jan Jelínek, Robert Štekr, René Svoboda, Michaela Králiková, Denisa Šebestová, Patrik Převrátil, Jiří Jirsa, Petr Koller, Tereza Piskačová, Jana Kratochvílová j. h,  Michal Marcaník j. h, Jan Nesládek j. h.

Začátek představení ve 20:00 hodin v nádvoří Vlašského dvora, doba trvání cca 1,5 hodiny (hraje se bez přestávky). V případě nepříznivého počasí se představení nekoná, vstupenky zakoupené v předprodeji bude možno vrátit v místě předprodeje.

Maximální kapacita: 150 osob

Vstupné: základní – 180,- Kč; snížené (senioři 65+) – 150,- Kč

Předprodej vstupenek:

www.kutnohorskeleto.cz

Informační centrum Města Kutná Hora, Palackého nám. 377

Informační centrum Kutná Hora – Sedlec, Zámecká 279

Informační centrum u chrámu sv. Barbory, Barborská 685

Akce se koná v rámci celoprázdninového festivalu KUTNOHORSKÉ LÉTO www.kutnohorskeleto.cz

tz, red

Zavřít menu