V rámci své evropské tour se v Kutné Hoře představí famózní australský hudebník Gwyn Ashton. Poprvé vzal kytaru do ruky ve dvanácti letech, od šestnácti si žije svůj sen. Ashton je dnes pro bluesové publikum žijící legendou. Tento fenomenální kytarista a zpěvák započal svou kariéru už během 80. let v Austrálii. ……………………………………………..

Se svou tehdejší kapelou procestoval skrz na skrz celý kontinent a koncertoval s řadou významných osobností hudební scény. O pódia se dělil se jmény jako Hubert Sumlin nebo Marc Frod, „otevíral“ koncerty pro hvězdy typu Rory Gallaghera, Johnny Wintera či Micka Taylora. Jeho album Prohibition bylo v roce 2007 vyhlášeno magazínem Guitar and Bass deskou roku.
Gwynovo jméno rozhodně není českým posluchačům neznámé. Během pár minulých let navštívil Česko hned několikrát a díky svým originálním živelným live show, které místnímu obecenstvu pokaždé dokázal předvést, si zde vytvořil širokou základnu věrných příznivců.
„Doufám, že většinu z vás uvidím v dubnu a květnu během našich vystoupení v Česku. Všichni jste na ně srdečně zváni! Určitě si taky kupte mou novou desku Radiogram. Keep the blues alive!“ vzkazuje Gwyn českým fanouškům. Takže nezapomeňte vyrazit 1. května do České 1!

1.5.2013, 20.00 hod. GWYN ASHTON /Austrálie/, alternative blues & roots.
Music club Česká 1. Vstupné 150,- v předprodeji, 200,- na místě.

 .
Gwyn Ashton

 

 

.

Zavřít menu