Výjimečný okamžik čeká Městské Tylovo divadlo v Kutné Hoře v úterý 26. května. Své divadelně akustické turné zde zakončí jedna z nejpopulárnějších českých kapel, plzenští Mandrage. Turné sklidilo po celé České republice vlnu kladných ohlasů a po právu se zařadilo mezi nevýznamnější kulturní akce tohoto jara.

 

Turné nese trefný název “O(d) Začátku” a opravdu nám kluci připomenou písně od začátku jejich společné kariéry v roce 2001. “Plánujeme zmapovat celou historii kapely Mandrage tak trochu netradičním způsobem, pomocí divadelní výpravy, s pomocí všemožných talentovaných hostů… Půjde hodně o kouzlo okamžiku a můžeme garantovat, že diváci se nepřestanou bavit a trošku ani divit, “ slibují Mandrage.
Akustické koncerty českých kapel jsou v poslední době stále populárnější. V případě Mandrage však nemáme očekávat jen hraní na dřevěné kytary jako u táboráku. Jak sami říkají, když už akusticky, tak s noblesou, když s noblesou, tak v divadle, když v divadle, tak divadelně. Chceme našim posluchačům ukázat, že divadlo není jen Prodaná Nevěsta nebo muzikály a ukázat jim, že divadlo stále žije a může být i zábavné.”
Mandrage za 14 let své existence nahráli 4 studiová alba, z nichž 2 se staly zlatými. I přesto je to pro kluky první akustické turné v jejich kariéře a přiznávají, že se u některých aranžmá pěkně zapotili, s výsledkem jsou ale naprosto spokojeni.
“Rozhodně budeme na vizuální stránku našich koncertů dávat důraz i nadále. Divadelní turné O(d) Začátku nevyjímaje. Baví nás posouvat hranice našich možností a využívat daná prostředí do jejich maxima. Divadelní prostory jsou opravdu fascinující svojí variabilitou a možnostmi, které nabízí. Část naší kapely v divadle vyrostla, a tak máme k těmto místům opravdu vřelý vztah,” přiznávají Mandrage. Hity budou doplněny o hudební doprovod smyčcového kvarteta, dechového tria a vokalistek.

Jelikož se jedná o přeložený koncert, odskočí si kapela Mandrage z velkých festivalových pódií a návštěvníci kutnohorského koncertu budou mít jako poslední šanci ochutnat výjimečně osobitou až intimní atmosféru tohoto krásného divadelně akustického turné. Koncert startuje v úterý 26.5. od 19:00. Vstupenky můžete zakoupit přímo na stránkách kutnohorského divadla.

(tz)

.

Zavřít menu