Městská knihovna v Kutné Hoře je opět v běžném režimu, pro návštěvníky a čtenáře je připraven bohatý program

Do knihovny se vrací běžný provoz. Na návštěvníky i čtenáře  čeká opravdu bohatý program. Nahrazovány jsou postupně akce z jara,  přidávány jsou i ty nové, podzimní. Nebudou chybět stálice  programu –  Listování, Českopis či UVČ. Děti se dočkají Noci s Andersenem i Morionského trhu. Nově bude spuštěna  Knihovna věcí nebo dlouho očekávaný Kurz šití.

V době uzavření knihovna nezahálela. „Byly zrevidovány téměř  ⅔  fondu knihovny, kontrola proběhla u více než 50 tisíc svazků. Pro uživatele knihovny byl sestavován souhrn webových stránek pro zábavu i vzdělávání s řadou odkazů na online čtení, audioknihy a další zdroje. Ty alespoň částečně nahrazovaly běžné aktivity knihovny. Pro čtenáře jsme také průběžně vytvářeli řadu zábavných i vědomostních soutěží, zavedli dočasné registrace, komunikovali s dětskými čtenáři. A hlavně jsme přemýšleli, jaké akce pro čtenáře připravíme na dobu, kdy karanténní opatření skončí,“ uvedla Jitka Dušková z kutnohorské městské knihovny a představila drobnou ochutnávku toho, co přinese podzim v knihovně.

„V pondělí 14. 9. potrénujeme šedé buňky mozkové v Hrátkách s pamětí s Dášou Strbíkovou. Hned následující den se staneme spolu s Janem Rychetským „Stopařem československých legií v Rusku a na Ukrajině“ v úvodní přednášce podzimního Českopisu a ve čtvrtek 17. 9. nás čeká z jara přeložené Listování knihou „Špeky“.

A do konce měsíce toho stihneme ještě hodně. V oddělení pro děti vyhodnotíme nejlepší čtenáře, proběhne pasování prvňáčků nebo Morionský trh. V oddělení pro dospělé nám beseda s Magdalenou Štulcovou přiblíží, jaké je to být překladatelkou, dále vyrazíme na zájezd za památkami UNESCO, dozvíme se, jak brexit ovlivňuje dění v Evropě v přednášce Ph.D. Kryštofa Kruliše „Spojené království a EU“ nebo odstartujeme tradiční podzimní UVČ- Středověká Kutná Hora,“ řekla Jitka Dušková a doplnila: „Nově se rozjíždí kurzy šití, budujeme Makerspace, technický koutek pro malé i velké, a v rámci služby Knihovna věcí budeme půjčovat např. stojany, dataprojektor, čtečky, didaktické pomůcky a třeba i látkové tašky k odnesení vypůjčených knih. V podobném duchu se, bude-li nám příznivá epidemiologická situace přát, ponese i zbytek roku. Přijďte to druhé pololetí roku 2020 rozjet s námi. Jste srdečně zváni!“

Aktuální informace a programovou nabídku naleznou zájemci na webových stránkách Městské knihovny Kutná Hora www.knihovna-kh.cz

tz, red

 

Zavřít menu