Něco si přej bude novým počinem mladých filmařů. Premiéra krátkého snímku, který vznikl v rámci hereckého a filmového kempu, by se měla uskutečnit letos na podzim

Krátký snímek Něco si přej vznikal v druhém prázdninovém týdnu v Kutné Hoře v rámci týdenního Hereckého a filmového kempu. Herci a tvůrci oceňovaných filmů Dívka s knihou, Max a Král Václav se po roce opět pustili do natáčení, které zabralo čtyři dny intenzivní práce pod režijním vedením Jaroslava Berana.

„Film Něco si přej vychází z myšlenky, že člověk by se neměl zaměřovat jenom na pracovní kariéru, ale měl by si umět užívat i osobního života nebo času s rodinou. Jenom tak může dosáhnout absolutního pocitu štěstí,“ říká režisér Beran a dodává: „Ač film vychází z vážného tématu, provedení bude odlehčující.“ Za kamerou opět stál Jakub Sloup. Podle produkčního Václava Veselého se na vzniku snímku podílelo 16 herců a dvanáctičlenný filmový štáb.

Ústřední hereckou dvojici workoholika Karla a kluka Matěje ztvárnili Václav Veselý a Filip Mašek. Kromě dalších rolí, obsazených herci z Tylovy herecké školy a Divadla za oponou se ve snímku objeví také harmonikář Josef Pepino Matura či psycholožka Eva Bicanová.

„Tentokrát jsme se kromě kaňkovského centra Mozaika, kde jsme měli zázemí, vypravili i na další lokace. Záběry vznikaly třeba v Baru 22 na Palackého náměstí, v kanceláři odboru kultury Městského úřadu v Kutné Hoře, v soukromém bytě, ve třídě Gymnázia Jiřího Ortena, na sídlišti nebo v Barborské ulici před Coctail barem,“ popisuje natáčení Václav Veselý a vyjadřuje poděkování lidem, kteří mladým filmařům vyšli ochotně vstříc.

Snímek by se měl dočkat premiéry na podzim letošního roku.

red

Zavřít menu