Objektivem Miloše Truhláře: Páteční večer na zahradě restaurace Dačický zpříjemnil koncert Hanky Kosnovské a Veronique

Hudební léto pořádané kutnohorským spolkem Kultura do města na zahradě restaurace Dačický pokračovalo v pátek 24. července: Hanka Kosnovská a Veronique – dvě ženy, dvě matky, dvě nerozlučné kamarádky, dva nástroje, dva výjimečné hlasy, dva sólové projekty.

Hanka Kosnovská (Nil, Pražský výběr) vydala svoji první sólovou desku s názvem Jiná, na které za doprovodu klavíru zpívá svoje zhudebněné básně.
Na sólovou dráhu se pod pseudonymem Veronique po letech hraní s různými kapelami (ex-Wichrzhor, ex-Wonderground, Nil, Lucky Joke) vydala i violoncellistka, textařka a zpěvačka Veronika Hložková.

Letošní hudební léto na zahradě stylové restaurace Dačický vyvrcholí 21. srpna od 20.30 hodin koncertem kapely Čankišou. Tato brněnská formace pronikla do povědomí posluchačů doma i v zahraničí díky koncertům, které jsou nabité energií a divokými rytmy. Ty se pod vedením hlasem i postavou impozantního zpěváka Karla Heřmana po pár minutách mění v divoký taneční rej. Čankišou se svou fúzí různých etnických vlivů na rockovém základě a bohatou sbírkou exotických nástrojů projeli svět od ostrova Réunion v Indickém oceánu přes Pákistán až po malajské Borneo.

Vstupenky na místě, z důvodu omezené kapacity doporučena rezervace míst přímo v restauraci na telefonu 327 512 248. Bližší informace na telefonu 604 436 780 a facebook.com/kulturadomesta.
red, foto: Miloš Truhlář

Zavřít menu