Pozvánka: ArcusGallery se rozzáří originálními svítidly výtvarnice Evy Malinové

Další výstava, kterou kutnohorská minigalerie „z ulice“ ArcusGallery připravila ve velkém obloukovém výkladním okně bývalé továrny na ocet ve Štefánikově ulici, se ponese ve znamení světla. Představí se kutnohorská výtvarnice a keramička Eva Malinová. …………………………………………….

Kutnohorská výtvarnice a keramička Eva Malinová dlouhodobě tvoří objekty, které uchovávají a vytvářejí světlo. Pro výstavu Ceramics lux shromáždila lampy stolní i zahradní, svítilny a svítidla, nechybějí ani drobnější artefakty, tedy svícny a svícínky. Současně s keramickými objekty bude Eva Malinová v ArcusGallery vystavovat i přípravné kresby a skici. Divák tak může posoudit, jak se výtvarnici podařilo zhmotnit původní ideu, nebo kam se konečný trojrozměrný keramický objekt posunul a změnil v porovnání s prvotní představou.

Výstavu Eva Malinová: Ceramics lux otevře vernisáž ve čtvrtek 13. února 2014 od 17:00 hodin. Vernisáží, která již tradičně začne na chodníku, před tentokrát osvětlenou ArcusGallery, provede a tvorbu Evy Malinové představí Vladimír Císař. Při vernisáži zahraje na akordeon Denisa Bartůňková. Výstavu si můžete v ArcusGallery prohlédnout do středy 19. března 2014.

Miroslav Moravec, ArcusGallery
.
.

13.2 – 19.3 | EVA MALINOVÁ: CERAMICS LUX. ArcusGallery. Vernisáž 13. února od 17. hodin.
Malinová – Ceramics lux

 

.