Po loňském úspěchu rodinného festivalu Kefír na zámku Kačina se organizátoři rozhodli znovu pro toto místo v našem regionu. Festival Kefír se představí už za necelé tři týdny a nabídne tu velkorysý program!

Britská electroswingová dvojice The Correspondents, artistka Shakti Olaizola ze Španělska a samozřejmě kapela Kašpárek v rohlíku jsou hlavními lákadly letošního Kefíru. „Naším cílem ovšem není ulovit diváky na pár zvučných jmen, ale zkombinovat nejrůznější kvalitní produkce i originální atrakce do jednoho živého organismu,” zdůrazňuje ředitel festivalu David Dvořák. Návštěvníci se tak mohou těšit třeba na skupiny Wohnout, Poletíme? či Buty, na kanadského kytaristu Matta Lennoxe nebo na zpěvačky Janu Kirschner a Lenku Dusilovou. S divadelními produkcemi zase přijedou mimo jiné Teatro Tatro, Buchty a loutky, V.O.S.A. Theatre nebo Karromato. “Znám ceněné rodinné festivaly v Anglii. Jsou geniální, ale vlastně tam hrají The Cure a další borci, zatímco děti jsou uloženy v doprovodných zónách. Základní myšlenka Kefíru je ale v rovnocenném propojení,” vysvětluje Dvořák. Program proto organizátoři staví tak, aby bavil malé i dospělé současně. A přidávají originální atrakce. Kdokoliv si může například vyzkoušet řídit bagr, vylézt na stoh nebo na posed, sledovat vystoupení skutečných akvabel v zahradním bazénu či poslouchat čtení pohádek na postelích pod širým nebem. Nově pak přibudou projížďky na traktůrcích. “Princip je i letos stejný: Splň si svůj sen, zažij velké věci!” vybízí Dvořák s tím, že by byl rád, kdyby festival příchozí pohltil jako jakási Země Nezemě a večer je vyplivl spokojené a unavené.

Kulisa zámku dotvoří atmosféru 

Přispět k vydařenému festivalutom má také netradiční nabídka občerstvení a kulisa empírového zámku. “Těšíme se, že se vrátíme na jeden z nejoriginálnějších festivalů v Evropě,” shrnuje za účinkující Rick Mensink z holandské kapely Blaas Of Glory. Ta díky nadšení diváků před dvěma lety letos přijede znovu. Festival Kefír se koná 3. září v zahradě zámku Kačina u Kutné Hory. Předchozí tři ročníky, z nichž první dva se odehrály ve středočeské Třebovli, navštívilo dohromady na 18 tisíc lidí.

tz

Zavřít menu