Rotterdamský studentský symfonický orchestr zavítá do ČR v rámci svého letního turné, vystoupí na Kačině i v chrámu sv. Barbory

Rotterdamský studentský symfonický orchestr se chystá v rámci Roku české hudby 2024 na letní turné do České republiky. Dne 14. července vystoupí orchestr pod širým nebem na břehu Vltavy v Praze a poté 16. července na Kačině a 17. července v chrámu sv. Barbory. Více v tiskové zprávě níže.

Největší studentský symfonický orchestr města Rotterdamu přijíždí v roce 2024 do České republiky oslavit Rok české hudby. Od 14. do 17. července odehraje orchestr, čítající 75 členů – studentů od 12 do 20 let, několik koncertu v Praze a na dalších místech České republiky.

Tři koncerty na třech krásných místech

Pod vedením dirigenta Jima Roodnata a za doprovodu sopranistky paní Jany Veberové odehraje Rotterdamský studentský symfonický orchestr koncerty v Praze, Kutné Hoře a na zámku Kačina.

  1. Koncert pod širým nebem na břehu Vltavy

Datum a čas konání: 14. července, 15:00

Místo konání: U Českých Loděnic 2158/4, Praha 8 (v blízkosti Libeňského zámečku)

Místo mezi Libeňským zámečkem a Löwitovým mlýnem poblíž Vltavy je nádherným místem pro nedělní odpočinek v krásném prostředí přírody a historických budov.

  1. Koncert pod širým nebem v nádherném parku zámku Kačina 

Datum a čas konání: 16. července, 15:30

Místo konání: Zámek Kačina, Svatý Mikuláš 51, Kutná Hora

Kačina je zámek v empírovém stylu v okrese Kutná Hora. Zámek pochází z 18. století a je znám pro svou architekturu, překrásné interiéry a dochované původní zámecké divadlo.

  1. Koncert v Chrámu svaté Barbory

Datum a čas konání: 17. července, 19:30

Místo konání: Chrám svaté Barbory,  Kutná Hora

Chrám svaté Barbory je gotický chrám ze 14. století v Kutné Hoře. Je zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Rok české hudby

Rok 2024 je Rokem české hudby. Je to proto, ze roky končící čtyřkou mají v historii české hudby zvláštní význam.

Rotterdamský studentský symfonický orchestr má na programu letního turné díla českých skladatelů, jako byl Smetana nebo Dvořák.

Mark Lansbergen, předseda Sdružení rotterdamských dětských a studentských orchestrů, se vyjádřil k letnímu turné:

“Pozvání koncertovat v Praze a v Kutné Hoře je pro orchestr fantastickým zakončením sezóny 2023-24. Týden společné hudební tvorby a příležitost koncertovat na těchto výjimečných místech je pro naše mladé hudebníky nezapomenutelným zážitkem a zkušeností.

Rovněž si moc vážíme spolupráce se sopranistku paní Janou Veberovou, která nás bude doprovázet. Spolu s krásnou hudbou českých skladatelů, kterou máme na programu, je na co se těšit.”

Sopranistka Jana Veberová

Jana Veberová začala studovat operní zpěv ve 13 letech. V roce 1996 se zúčastnila Mezinárodní pěvecké soutěže Emy Destinové. Po dvouletém angažmá ve Státní opeře se věnuje koncertní činnosti doma a v zahraničí.

Vydala rovněž sólové album “Co je v mém srdci lásky” a “Opera gala”.

Její album “Zdání” je ukázkou českého hudebního impresionismu. Na tomto albu doprovází Janu Veberovou na klavír paní Zora Křičková. V roce 2018 pak vydala CD ŠANSONY.

Rotterdamský studentský symfonický orchestr

(Rotterdams Jeugd Symfonie Orkest)

Rotterdamský studentský symfonický orchestr byl založen v roce 1972 a je součástí Sdružení rotterdamských dětských a studentských orchestrů. Toto sdružení sestává z několika orchestrů a hudebních těles, kde hrají děti a studenti od 7 do 26 let. Rovněž spolupracuje s několika základními školami v Rotterdamu.

Více informací naleznete na rjso.nl

tz

Zavřít menu