V sobotu 15. prosince se bude v Kutné Hoře tvořit, centrum města ožije malým adventním jarmarkem

Již tuto sobotu 15. prosince se mohou návštěvníci historického centra města těšit na tvořivé dílničky. Ty budou připravené na čtyřech místech. Na Palackého náměstí bude čokoládová dílna Lady Bartošové. Děti si budou moci namíchat svou čokoládu a odlít z ní třeba srdíčko nebo koníka. Ve Spolkovém domě se bude tvořit tradičně. Děti si nazdobí staročeský vrkoček nebo budou moci vytvořit dáreček z korálků. Na Hrádku v Českém muzeu stříbra se pak budou vyrábět krásné vánoční ozdoby, a kdo ještě nenavštívil vánoční výstavu loutek, bude mít během soboty také možnost. V Barborské ulici bude také poslední dílnička, a to tiskařská, v nově připravovaném Muzeu knihtisku. Tam se budou vyrábět vánoční přání. Tyto dílny jsou pro děti zdarma nebo za symbolický poplatek.

Na náměstí bude probíhat malý adventní jarmark, který v odpoledních hodinách doplní staročeské koledy a písně v podání skupiny Euphorica. Akce se uskuteční díky Fondu cestovního ruchu, jehož členy jsou město Kutná Hora a významné památkové objekty a instituce jako například obě kutnohorské farnosti, České muzeum stříbra, GASK a další.

„Když jsme dávali dohromady program, na tuto sobotu nebyly naplánovány téměř žádné akce. Přesto, že nebylo moc času na přípravu, rozhodly jsme se s kolegyněmi z FCR připravit adventní trh a program v podobě tvořivých dílniček. Líbí se mi ten nápad společného tvoření v adventním čase, snad vyjde počasí a návštěvníci program také ocení,“ uvedla Edita Dvorská, která program koordinuje.

Sobotní program zakončí koncert kutnohorského souboru staré hudby Cuthna Antiqua s názvem České barokní Vánoce. Koncert začíná v 17 hodin v 1. patře Hrádku a vstupné je dobrovolné.

Aktuální informace na: www.facebook.com/kutnohorskyadvent Kompletní přehled akcí na: www.destinace.kutnahora.cz

Zavřít menu