Srdečně Vás zveme na retrospektivní výstavu obrazů Marie Brožové z let 2004 – 2014 do Knihkupectví & galerie Kosmas v Kutné Hoře, Komenského náměstí 683. Kromě širokého výběru autorských tisků zde najdete i novinky z tvorby Marie Brožové, včetně kalendáře 2015 a nové knihy Zakleté víly.

.
Vernisáž výstavy s ukázkou veřejného kreslení Marie Brožové se uskuteční v pátek 7. listopadu v 18:00. Návštěvníky pozve do svého otevřeného ateliéru, ve kterém prozradí tajemství své unikátní techniky pastelek a naláká k výletům do krajiny fantazie za hudebního doprovodu Dušana Lapáčka. V rámci projektu Obhajoba pastelky Marie Brožová vytvořila v Česku i v zahraničí přes 130 velkoformátových obrazů aby ukázala, že pastelky nejsou jen hračka pro děti, ale kvalitní výtvarná technika, která má velké možnosti a přitom je dostupná všem. Za svou práci získala řadu ocenění. V Kutné Hoře přímo před kaplí Božího těla Marie Brožová nakreslila 7 velkoformátových obrazů.
Více o Marii Brožové a jejím projektu Obhajoba pastelky se dozvíte na www.pastelky.cz. Výstava v Knihkupectví & galerii Kosmas potrvá od 8. listopadu do 31. prosince 2014. Otevřeno denně 10:00 – 17:30 (v listopadu v neděli zavřeno). Přijďte se podívat, co se dá nakreslit obyčejnými pastelkami!

(tz)

.

Zavřít menu