Přihlaste se do výzvy Kulturních jader BU2R a získejte podporu svého vysněného projektu! Kavárník a kulturní aktivista Ondřej Kobza (Piána na ulici) ve spolupráci s platformou BU2R odstartoval v červenci letošního roku projekt Kulturní jádra BU2R. Kulturní jádra nejsou klasická grantová výzva. Nehledají založené spolky a zkušené organizátory, ale ty, kteří jsou na samém začátku.

.
Kavárník a kulturní aktivista Ondřej Kobza (Piána na ulici) ve spolupráci s platformou BU2R odstartoval v červenci letošního roku projekt Kulturní jádra BU2R. Během půl roku se iniciátorům ve spolupráci s místními organizátory podařilo otevřít multifunkční prostor BOX na Střekovském nábřeží v Ústí nad Labem, historickou budovu Vodárny v Kolíně a industriální klub SFINX v Českých Budějovicích. V současné době hledají Kulturní jádra BU2R nadšence, kteří by chtěli realizovat své nápady na oživení vlastního města a získat nejen finanční, ale i dramaturgickou a produkční podporu pro realizaci svého vysněného projektu.

Koho potřebují Kulturní jádra BU2R?
„Hledáme ty, kteří chtějí poprvé provozovat vlastní bar, venkovní galerii, pořádat koncerty, site specific divadelní představení, sousedské slavnosti, oživit náplavku, náměstí, ulici, starou opuštěnou továrnu nebo zanedbaný park – zkrátka místo, které je fascinuje nebo naopak místo, kterému byste se doteď spíše vyhnuli,“ vyzývá Ondřej Kobza, zakladatel spolku Piána na ulici. On sám již dva roky rozmisťuje piana, šachy i Poesiomaty po českých městech a snaží se tak inspirovat a podněcovat ostatní k podobnému zabydlovaní a oživování veřejného prostoru. Ve spolupráci s platformou BU2R, která dlouhodobě podporuje projekty rozvíjející městskou kulturu, vznikl v letošním roce projekt Kulturní jádra BU2R, který se snaží pomoci aktivním lidem v regionech oživit jejich vlastní město.

Proč se přihlásit do výzvy?
Kulturní jádra nejsou klasická grantová výzva. Nehledají založené spolky a zkušené organizátory, ale ty, kteří jsou na samém začátku a potřebují pomoc s doladěním dramaturgie, podáváním záborů, vyřizováním na úřadech nebo hledáním dalšího zdroje financování. „Propojovat místní komunity a pomáhat vytvářet možnosti a podmínky pro uskutečnění svých snů ve vlastním městě, o to bychom se rádi společně s místními snažili. Sami už víme, na jaký úřad se obrátit, na co si dát pozor při provozování venkovního baru, jaký průšvih může nastat, když provozujete letní kino pod mostem a tak dále. Ty zkušenosti je dobré sdílet, ne každou peripetií si musíte na začátku projít znova, když už ji někdo před vámi zažil. A my se o své zkušenosti rádi podělíme,“ dodává Kobza. Tým Pián na ulici také připravil přehledný manuál plný praktických rad, tipů a triků, zajímavých nápadů či případových studií, jak a kudy se pustit do zkulturňování svého města.

Přihlásit se do projektu je možné do 31. prosince 2015. Více informací o projektu a přihlášku najdete ZDE.

(tz)
.

 

.

Zavřít menu