V jedenáctém kole krajské soutěže mužů v ledním hokeji čekalo kutnohorské hokejisty důležité utkání v Kralupech nad Vltavou. Cíl Sršňů byl jasný – vyhrát, obhájit vedení v soutěži a vytvořit si bodový náskok v její polovině. To se podařilo na výbornou a Sršni mají na čele tabulky pětibodový náskok!

.
HK Kralupy nad Vltavou – SK Sršni Kutná Hora 1:4
(1:2, 0:1, 0:1)
Stanislavu Bednářovi se sešlo hodně omluvenek zkušených hráčů a problémem byla hlavně absence obránců. Juniorští zadáci David Marvan a Láďa Šváb však nenechali svého kouče „ve štychu“ a vypomohli.
Hned od prvních vteřin se do sebe oba soupeři pustili naplno. Rychlá, tvrdá hra přinesla šance na obou stranách a herně vyrovnaný, kvalitní hokej. O první branku se v páté minutě zasloužil Pipek, který uplatnil svůj důraz a po Marvanově asistenci skóroval. Ve dvanácté minutě navýšil vedení Pácal, když se prodral za obranu soupeře a chytře zakončil. Kralupští se prosadili ve dvojnásobné přesilovce po faulech hostující obrany. Kombinací rozebrali trojici bránících Sršňů i spolehlivého Hermanna a vsítili kontaktní branku ve čtrnácté minutě. Do sirény již další branka nepadla, ovšem z utkání musel odstoupit David Marvan po neodpískaném sekání pro zranění ruky.
Do druhé třetiny vstoupili Sršni s odhodláním nepromarnit dobře rozehrané utkání. Ještě zvýšili obrátky a všechny útočné formace fungovaly jako dobře promazaný stroj. Vynutili si převahu a k potěše svého trenéra i přihlížejícího předsedy SK Sršni Michala Procházky zaměstnávali domácího brankáře střelbou (17/3!). Navýšení skóre pět minut před druhou sirénou zařídil opět Pácal po Javůrkově asistenci.
Třetí třetina byla taktickým bojem, ve kterém se Sršni snažili bezchybně bránit a vyrážet do rychlých protiútoků. To se dařilo a další navýšení skóre přišlo devět minut před poslední sirénou. Jan Tvrdík srdnatě zabojoval o puk směřující do útočné třetiny, zaměstnal u toho dva bránící soupeře a jeho bratr Jiří si sebral volný kotouč, vymíchal domácího brankáře a vsítil čtvrtou branku. Disciplinovanou hrou Sršni již soupeře nepustili do tlaku a po závěrečné siréně slavili důležitou výhru.
Zasloužené vítězství tedy znamená pětibodový náskok před Žabonosy na druhé příčce a setrvání v čele tabulky i po dalším kole, ve kterém mají Sršni volno. Poslední letošní bitva o body se uskuteční na „horkém“ ledě v Neratovicích 19. prosince. Doufejme, že druhá půlka soutěže bude stejně úspěšná jako ta první.

Hynek Macháček, SK Sršni Kutná Hora

.
Branky Sršňů: Pipek (Marvan), Pácal, Pácal (Javůrek), Tvrdík I. (Jan Tvrdík)

Sestava: Hermann (Březina) –  Siváček, Švejda, Tvrdík II., Marvan, L. Šváb, Rudolfský, Pipek, Javůrek, Tvrdík I., Jan Tvrdík, Jelínek, Pácal, Sádlo, Hynek (M.Šváb); trenér: Stanislav Bednář

Vyloučení: 10/5

Střely na bránu: 20/35
.

Zavřít menu