V neděli dne 22. listopadu proběhla na území našeho města organizovaná úklidová akce, které se zúčastnili zastupitelé a členové ANO i se svými sympatizanty a rodinnými pomocníky. Úkol pro tým ,,aňáků,, byl jasný –  vyčistit od odpadků celý Macháčkův háj. Úvodní porada rozhodla, že se rozdělíme na tři party.

.
Každá parta vyfasovala mapu lokality s vyznačeným úsekem k úklidu a společným cílem. Byla jím rozhledna na samém vrcholku háje. Široký rozhled, který nám umožnilo již spadané listí, byl zárukou precizně provedeného úklidu.
Tato rozlehlá lokalita byla zbavena všeho, co po sobě zapomněli uklidit nevychovaní návštěvníci lesa, nad nímž se tyčí dominantní rozhledna. Do cíle jsme došli po dvou hodinách intenzivního sběru s několika plnými pytli odpadků a kusy objemných plastů. Teplá káva, čaj anebo pivíčko přišly v restauraci u rozhledny vhod.
Idyla prospěšně stráveného dopoledne vyvrcholila opečením buřtíků a to i za občasného prolétnutí sněhových vloček. No řekněte: kdy si člověk v dnešní uspěchané době stihne v přírodě opéct kus žvance, nasát kouzlo podzimní přírody, popovídat si s přáteli a na chvilku zapomenout na starosti všedních dnů? Nám se to povedlo.
Všem, kteří vyslyšeli výzvu a v neděli přišli, velice děkuji.

Josef Kraus, radní za ANO

Nebyly nalezeny žádné obrázky

.

Zavřít menu