Aktuální informace k vývoji v kutnohorské nemocnici představí ředitelé nemocnic a středočeský radní při nejbližším zastupitelstvu

Další zasedání pracovní skupiny zabývající se budoucností kutnohorské nemocnice se konalo za účasti představitelů města Kutné Hory, kolínské a kutnohorské nemocnice a zástupců Středočeského kraje ve středu 9. října. Ještě před společným jednáním si členové pracovní skupiny prohlédli prostory lůžkových oddělení hlavního pavilonu nemocnice, kde pokračuje vestavba koupelen k pokojům. Do hlavního pavilonu na lůžkových odděleních interny, LDN a chirurgie bude doplněno celkem 21 koupelen. Jak uvedl starosta Kutné Hory Josef Viktora (ANO), pracovní skupina hodnotila kladně pozitivní posun, kdy postupně dochází ke stabilizaci nemocnice.

„Dohodli jsme se, že podrobné aktuální informace představí ředitel kolínské nemocnice Petr Chudomel, kutnohorské nemocnice Petr Geřábek a Robert  Bezděk, radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Středočeského kraje, na nejbližším zasedání zastupitelstva,“ konstatoval Josef Viktora a dodal, že je příslib kraje zahájit v příštím roce zateplení a výměna oken nemocnice.  Pro příští rok je v plánu zateplení a výměna oken hlavního pavilonu nemocnice. Podle slov starosty však bude záležet na schvalování krajského rozpočtu a zda krajští zastupitelé tuto investici schválí. Předpokládané náklady se pohybují podle vyjádření Petra Geřábka kolem 50 až 60 milionů korun.

Nejbližší jednání Zastupitelstva města Kutné Hory se uskuteční 5. listopadu od 16 hodin a je přístupné veřejnosti.

Monika Pravdová

 

Zavřít menu