Do výběrového řízení na dostavbu sportovní haly Klimeška se přihlásilo šest uchazečů

Do výběrového řízení na třetí etapu výstavby sportovní haly Klimeška se přihlásilo šest uchazečů. V současné době se kontroluje kompletnost přihlášek, zda splňují veškeré požadavky. Zájemci potom budou vyzváni, aby se účastnili elektronické dražby.

„Město podalo žádost a obdrželo od poskytovatele dotace MŠMT oznámení o tom, že akce je zařazena do vybraných pro financování,“ uvedl Jiří Janál z odboru investic MěÚ Kutná Hora. Oficiální protokol o přidělení dotace je  podmíněn  podpisem smlouvy  s vybraným dodavatelem. Pokud město dotaci ve výši 50% skutečně získá, podmínkou bude dotační peníze proinvestovat do konce roku.

Předpokládané náklady na závěrečnou etapu výstavby, tréninkovou halu, se pohybují kolem čtyřiceti milionů korun včetně DPH.

Souběžně s přípravou výstavby závěrečné etapy sportovní haly město řeší i vzhled okolí. V současné době se připravuje studie tak, aby okolí zapadalo do celkového architektonického záměru místa. „Musíme být připraveni. Pokud by se našel vhodný dotační titul, využili bychom ho,“ doplnil místostarosta Vít Šnajdr.

Klimeška žije sportem, nabízí i zajímavou podívanou

Sportovní hala Klimeška byla od 9. do 11. května dějištěm historicky prvního  play off extraligy vozíčkářů 2018/2019. O titul mistra florbalu vozíčkářů letos bojovalo sedm týmů. Extraligový titul obhájili reprezentanti FBC Štíři České Budějovice.

„V květnu začala na Klimešce první vlna soustředění. Po roce jsme přivítali mladé basketbalistky kategorie U18 a nově i ženský basketbalový výběr Středočeského kraje do 14 let,“ uvedl manažer sportovní haly Michal Vavák. Hala koncem května poprvé hostila taneční soutěž Kábrtcup a také kulturisty a kulturistky při mistrovství ČR.

„Červen ve sportovní hale Klimeška bude ve znamení basketbalových soustředění mužské kategorie U17 a U18. Ladit formu tu bude také univerziádní výběr žen. Na víkendový kemp přijedou florbalisté-vozíčkáři. Z velkých akci tu hned 1. 6. máme finále Bohemia Aerobic Tour a v neděli 2. 6. se dětským turnajem s Klimeškou před letní pauzou rozloučí domácí florbalový oddíl,“ konstatoval Michal Vavák a doplnil, že místní spolek Club Deportivo pořádá na Klimešce 16. 6. Mistrovství ČR ve futsalu veteránů. Víkend 22. – 23. června bude patřit florbalovému turnaji Jarda Cup. Poslední sobotu v červnu se na Klimešku vrací twirling. Více informací naleznou zájemci na adrese sportovnihala.kutnahora.cz.

pra

Zavřít menu