Informační centrum města Kutné Hory se umístilo v anketě oblíbenosti na 1. místě ve Středočeském kraji
Zleva na snímku vedoucí IC Kutná Hora Martina Bucifal a Romana Veverková

V prestižní anketě Informační centrum roku se kutnohorské „íčko“ z celkového počtu 42 certifikovaných umístilo na 1. místě ve Středočeském kraji. Vyhlašovatelem ankety je Asociace turistických informačních center ve spolupráci s vydavatelstvím KAM po Česku. Kutnohorské informační centrum se této soutěže účastní již od roku 2017 a pravidelně se v silné konkurenci umísťuje na třech prvních příčkách. Tou nejvyšší bylo oceněno již v roce 2018.

„Velké díky patří všem občanům Kutné Hory i přespolním, kteří nás podpořili a dopomohli nám k vítězství. Moc si toho vážíme a jsme rádi, že jste spokojeni s našimi službami a zachováváte nám přízeň i v této nelehké době,“ řekla Martina Bucifal, vedoucí informačního centra.

„Vůbec se nedivím, že naše Informační centrum vyhrálo a připsalo si další prvenství v této soutěži, protože v něm pracuje skvělý tým, který poskytuje prvotřídní služby. Moc jim gratuluji,“ konstatovala místostarostka Silvia Doušová (STAN a Šance KH).

Anketa probíhala během turistické sezony a občané měli příležitost vyjádřit svou spokojenost s nabízenými službami. Mezi nejvíce využívané patří podle slov Martiny Bucifal předprodej vstupenek na kulturní akce, především do kutnohorského kina a divadla. V současné době řeší vrácení vstupného z akcí, které se z důvodu vládních nařízení nekonaly.

Občané často v informačním centru využívají možnosti tisku, kopírování, skenování. Podstatnou záležitostí zůstává informační servis pro občany města i turisty. Velký ohlas v letošním roce měla nově vybavená půjčovna kol, kterou turisté hodně využívali. V současné době je Informační centrum města Kutné Hory z důvodu vládních mimořádných opatření uzavřeno, přesto provoz v něm neutichá.

„Připravujeme kulturní kalendář TOP akcí na rok 2021. Pořadatelé kulturních akcí, kteří potřebují potvrzení do grantového systému, nás mohou kontaktovat telefonicky, nebo emailem a vše online vyřešíme,“ vyzvala pořadatele Martina Bucifal. Dohlížejí zde i na to, aby si větší akce vzájemně nekolidovaly.

„Těšíme se, až to vládní opatření dovolí a znovu budeme moci otevřít,“ dodala vedoucí kutnohorského informačního centra. Jak už jsme informovali, Informační centrum města Kutné Hory z důvodu plánované rekonstrukce Sankturinovského domu dočasně sídlí v prostorách bývalé prodejny Libra v Kollárově ulici. Více informací na webu informačního centra a také webu Kutnohorských listů.

Monika Pravdová

 

 

Zavřít menu