Po dlouhém čekání mohou od dnešního dne občané, turisté i podnikatelé navštěvovat nový a mnohem přehlednější webový portál města Kutná Hora.

Práce na novém webu započala na přelomu roku 2014/2015, kdy se tehdy nastupující radnice zhostila tohoto dlouho zanedbávaného úkolu a ve spolupráci s IT komisí a komisí pro cestovní ruch započala veškeré přípravné práce.

Ty trvaly zhruba půl roku. Následně vedoucí IT oddělení Ladislav Čermák, vedoucí odboru regionální rozvoje a územního plánování Josef Bárta, předseda IT komise Lukáš Jelínek a radní Radim Fedorovič připravili podmínky pro uchazeče k výběrovému řízení.

V následné soutěži vyhrála společnost QCM s.r.o. z Brna, která se tvorbou webových stránek zabývá více než 10 let. Dále Ing. Čermák vytvořil a vedl desetičlenný pracovní tým, který se od října 2015 do dubna 2016 podílel na realizaci stránek.

Samotný termín spuštění nového webu se nakonec zpozdil o pouhé 3 týdny. Jak nové webové stránky vypadají, mohou čtenáři zjistit na adrese www.kutnahora.cz.

(red)

Zavřít menu