Osvětlení kutnohorských památek zhasne, podobně jako v loňském roce, na šedesát minut v sobotu 23. března mezi půl devátou a půl desátou večer. Kutná Hora se tak připojí k celosvětovému happeningu pořádanému organizací The World Wide Fund for Nature (WWF). ……………………………………..

 

Celosvětový happening Hodina země letos znovu propojí obce, firmy i jednotlivce, kterým není lhostejný stav životního prostředí a klimatu na naší planetě.

Loňský ročník kampaně proběhl za historicky vysoké účasti a enormní pozornosti médií. Hodiny Země 2012 se ve 147 zemích světa zúčastnilo na 6000 měst a obcí a stovky firem. Kampaň zasáhla životy více než 1,8 miliardy lidí. Na hodinu zhasly pyramidy v Gíze nebo Eiffelova věž v Paříži. V České republice se kampaně vedené Ekologickým institutem Veronica účastnilo 160 obcí, 120 firem a tisíce jednotlivců. Světla zhasla například  na Chrámu svaté Barbory v Kutné Hoře, na hradě Karlštejn nebo pražské Staroměstské radnici. Z firem se zapojil například internetový vyhledávač Seznam.cz, ČSOB, Tesco a celá řada menších subjektů.

(jok)

.

.

Zavřít menu