Město Kutná Hora nabízí místním podnikatelům možnost prodeje při závodech Spartan Race

Kutnohorští podnikatelé dostanou možnost prodeje a prezentace sortimentu na závodech Spartan Race, které se ve městě a jeho bezprostřední blízkosti poběží během víkendu 13. a 14. dubna. Aktivita vzešla ze společného setkání zástupců organizátora závodu Spartan Race a představitelů města.

Město ve spolupráci s Technickými službami pro zájemce připraví deset stánků, které jsou ve vlastnictví města, a po dobu závodů budou umístěny v prostoru Vorlíčkových sadů – u chrámu sv. Barbory.

Vůbec prvotní nápad spolupráce mezi organizátory závodu, Kutné Hory a místních podnikatelů vzešel od místostarosty Víta Šnajdra. „Nabízíme možnost stánkového prodeje místním podnikatelům, především výrobcům v oblasti občerstvení a dalších řemeslných regionálních produktů,“ říká místostarosta Vít Šnajdr. „Pro tento účel bude použito 10 městských farmářských stánků, jejichž doprava na místo a instalace bude zajištěna,“ dodává ještě Šnajdr.

Stánky budou k dispozici místním podnikatelům, a to především stánkařům v oblasti občerstvení a dalších řemeslných regionálních produktů. Registraci prodejců a následnou koordinaci bude za městský úřad zastřešovat Edita Dvorská: „Z venku to vypadá jednoduše, ale postavit 10 stánků na takovém místě a během akce takového rozsahu není úplně snadné. Je potřeba řešit mnoho podrobností s organizátory a dalšími subjekty, zajistit přípojky elektřiny a další technické požadavky,“ uvedla Dvorská.

Místostarostka Silvia Doušová dodává: „Při loňském ročníku závodu a po něm jsme řešili mnoho dotazů a námětů a jsem ráda, že letos jednáme s organizátory a například tuto možnost prodeje můžeme místním podnikatelům nabídnout a pomoci zajistit, i když pro město je to spíše ztrátová záležitost.“

Podmínky pro stánkový prodej při Spartan Race:

termín: so a ne, 13. a 14. dubna 2019
čas: 6:00 – 18:00 hodin
místo: u chrámu sv. Barbory – Vorlíčkovy sady, Kutná Hora
stánek: farmářský dřevěný (bude postaven na místě) cca 1,8×1,2 m
pronájem: 1000 Kč bez elektřiny / 2 dny
1500 Kč s elektřinou / 2 dny
platba: předem dle zaslaných instrukcí
kapacita: 10 stánků
elektřina: ano, omezený příkon

Příprava: sobota i neděle: příjezd osobním automobilem do ulice Za Barborou,
vykládka a ruční odnošení zařízení a zboží na místo, vše připraveno v 6:00 hodin. Úklid po 18:00 hodině – odnošení zařízení a zboží do ulice Za Barborou.
Detailní instrukce budou zaslány na základě registrací.

Registrace na:
https://bit.ly/2WqUyb3

Jakub Skyva, tisková zpráva

Zavřít menu