Novou stálou expozici s názvem Královská mincovna ve Vlašském dvoře v pátek slavnostně otevřel host „od fochu“, guvernér České národní banky Miroslav Singer. Jedním z lákadel je i edukativní animace, která vznikla rozpohybováním slavné Kutnohorské iluminace. ……………………………………….

Nová expozice ve Vlašském dvoře není již klasická instalační expozice s exponáty na stěnách nebo ve vitrínách. Modely jsou umístěné ve volném prostoru, pro edukační animaci je vyčleněn zvláštní prostor „kinosálu“. Expozice plně využívá moderních vizuálních prostředků a technologií, jako je velkoplošná obrazovka nebo LED diodové osvětlení. Autorem expozice je historik umění a kutnohorský památkář Aleš Pospíšil, např. autor projektu Zmizelá Kutná Hora (www.zmizelakutnahora.cz). Architektonické řešení navrhl architekt Miroslav Vavřina, žák profesorky Evy Jiřičné a autor instalací v GASK. Výstavní grafiku realizoval grafik Jiří D. Dostál a edukační animaci studio KLUCIvespolek, známé v kutnohorském prostředí filmem Splendissima basilica o dějinách sedlecké katedrály. Odbornými poradci expozice se stali Filip Velímský z Archeologického ústavu Akademie věd v Praze a Jan Žižka z Národního památkového ústavu v Praze.

Expozici připravila Průvodcovská služba Kutná Hora za finanční podpory Města Kutná Hora a společností Skanska, a. s., a Metrostav, a. s.

 

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

 

.

Zavřít menu