Počet nakažených roste pomaleji než v minulých týdnech, konstatoval krizový štáb

Ani v tomto týdnu nevynechali svoji schůzku členové krizového štábu, kteří znovu diskutovali o současné situaci nejen ve městě, ale i v širším regionu, v souvislosti se současnou pandemií nemoci covid-19. Co z jejich jednání vyplynulo?

Růst nakažených na Kutnohorsku je nyní pomalejší, než tomu bylo v minulých týdnech. K termínu zasedání krizového štábu bylo v Kutné Hoře 335 nakažených. Jak informovala paní Zdeňka Kroupová, epidemioložka Krajské hygienické stanice Středočeského kraje, pobyhuje se nyní nemocnost v regionu kolem 1600 nakažených na 100 000 obyvatel. Dobrou zprávou může být skutečnosti, že klesl poměr pozitivních z celkového počtu testovaných osob ze 40 % na hranici 20 %.

Další informace se pak týkala stavu v záchranných složkách. Bylo konstatováno, že zde není větší počet nemocných, a tak mohou fungovat bez omezení. Navíc již probíhá první vlna očkování v ZZS. Městští policisté hlásí volnější přístup lidí k dodržování stanovených opatření, hlavními body, které mnohdy nejsou dodržovány, je povinné nošení roušek ve vymezených prostorech a pak také zákaz pití na veřejnosti.

Diskuse se vedla také o plánovaném očkování seniorů a možnosti registrace do rezervačního systému. Veškeré aktuální informace budou vždy včas zveřejněny.

Starosta města Josef Viktora (ANO) znovu připomíná nutnost dodržování vládních opatření.

Jen důsledným a zodpovědným chováním je možné s covidem bojovat. Nakažlivost je větší než například u chřipky. Důkazem je prakticky nulový výskyt chřipky v této sezóně, protože na její utlumení současná omezení plně dostačují. Koronavirus je z tohoto pohledu ale výrazně agresivnější, a tak je dodržování stanovených pravidel a osobní hygieny skutečně nezbytné pro další snižování počtu nakažených a co nejrychlejší návrat do běžného režimu.

Zavřít menu