Počty nakažených koronavirem v Kutné Hoře klesají, ale pravidla musíme dodržovat dál, konstatoval krizový štáb
  • Ve středu 18. listopadu se sešli členové krizového štábu, kteří mohli tentokrát konstatovat, že se počty pacientů, pozitivních na nemoc covid-19 oproti minulému období poměrně výrazně snížil. „Je to samozřejmě velmi dobrá zpráva, ale rozhodně to neznamená, že můžeme přestat dodržovat nařízená opatření,“ konstatoval starosta města Josef Viktora (ANO) s tím, že je jasně vidět, že nařízení zafungovala. Ještě ale určitě musí pokračovat, není možné brát je na lehkou váhu.
  • Další dobrou zprávou je také pokles počtu pacientů, kteří vyžadují nemocniční péči. Z padesáti lůžek, které jsou v kutnohorské nemocnici připraveny právě pro pacienty s covidem, je v současné době obsazena pouze polovina. Nebezpečí, že by nebylo kam umístit případného dalšího nemocného, tedy určitě nehrozí.
  • Oproti minulým týdnům panuje o trochu větší klid také na hygienické stanici, jejíž pracovníci tak mají více možností provádět úspěšně trasování, které v důsledku pomůže ve vyhledávání dalších potenciálně nakažených lidí.
  • Žáci prvních a druhých tříd nastoupili do škol, které pro ně připravily podmínky, splňující veškerá platná nařízení. Děti i pedagogové nosí po celou dobu výuky roušky, samozřejmostí je používání desinfekce a snaha o to, aby se děti z různých tříd ve škole pokud možno nepotkávaly. Do provozu jsou uvedeny také školní družiny i jídelny.
  • Od středy platí také nové nařízení, vztahující se k provozu obchodů, kam mohou jejich provozovatelé vpustit najednou jen omezený počet lidí tak, aby na každého zákazníka připadalo minimálně 15 metrů čtverečních plochy. Vedení města žádá všechny občany, aby dbali těchto pravidel a dodržovali pokyny personálu obchodů.

 

Zavřít menu