Dům Dačického v Kutné Hoře – vzdělávací a prezentační centrum kulturního dědictví UNESCO. Za obsáhlým názvem se skrývá několikaletá a v závěru úspěšná práce úředníků spojená se sháněním dotačních prostředků na opravu Dačického domu i odpověď na otázku “co se zde bude dít?“

.
V pondělí 26. ledna 2015 začne konečně rekonstrukce jedné z nejvzácnějších památek v Kutné Hoře. V křiklavě ošklivém zákoutí na Komenského náměstí  se do konce roku dočká opravy nejen vnější fasáda, ale celý dům od sklepa až po půdu. Navážeme tak na opravu střechy z roku 2013, která dům ochránila po dvě zimy před dalším poškozením. Dům sice kubaturou není příliš velký, ale je zde hodně práce pro restaurátory a další odborné profese spojené s budoucí expozicí. Celé vnitřní atrium bude zaskleno. V centru domu bude výtah a v prvním patře i přednáškový sál. Mimo nadaci UNESCO bude dům vyžívat i Univerzita Pardubice. Veřejnosti bude dům v přízemí a sklepeních přístupný. Dodavatelem stavebních prací je sdružení Kutnohorská stavební a INGBAU Pardubice.
.
loga Dačický a Malá scéna 2015
.

Tylovo divadlo – Malá scéna
Zanedbaná malá scéna Tylova divadla, kterou opustil pach šminek a břitké i nudné dialogy již před lety, letos znovu ožije. Na základě přidělené dotace z ROP Středočeského kraje bude celá  podrobena důkladné rekonstrukci. Dodavatelem rekonstrukce je firma CALIPSUM, začátek je naplánován na pondělí 2. února.
Největší díl prací se odehraje mimo zorný úhel diváků a návštěvníků tzv. za oponou. Po základních stavebních a zednických úpravách bude vybudováno zcela nové, moderní technické zázemí světel, zvuku a jevištní techniky. Hlediště bude osazeno novými sedačkami a obloženo tlumícími akustickými panely.Vznikne nová zvuková kabina za poslední řadou diváků. Kapacita hlediště bude cca 100 lidí.

Jiří Janál, odbor investic MěÚ Kutná Hora

loga Dačický a Malá scéna 2015

 

.

Zavřít menu