Situace v Kutné Hoře se stabilizuje

Po době, kdy se zvyšoval počet lidí pozitivně testovaných na koronavirus v kutnohorském okrese, dochází nyní ke stabilizaci. Po několika dnech přibyl pouze jediný nakažený, nyní poslední informace hovoří o 51 případech, většinou ale s trvalým bydlištěm mimo Kutnou Horu, kde je pouze 19 pacientů. Je potvrzeno, že i v posledně zjištěných případech se jedná o kontakty lidí z původního ohniska výskytu onemocnění, tedy z jedné z církvických firem. 

V současné době je téměř u konce první testování nejen zaměstnanců firmy, ale i jejich případných širších kontaktů, a probíhá druhá fáze testů, které prozatím všechny vyšly negativně, nákaza se tedy u dalších lidí nepotvrzuje. Stejně tak jsou negativní výsledky také u dalších zaměstnanců společnosti Foxconn.

V pátek dopoledne zasedne na kutnohorské radnici krizový štáb, který bude o současné situaci jednat a na základě komunikace s pracovníky Krajské hygienické stanice a v případě příznivého vývoje situace bude rozhodovat o zmírnění současných opatření. Podle slov starosty města Josefa Viktory (ANO) by se mohlo jednat například o navýšení počtu účastníků veřejných akcí. Přesné a podrobnější informace přineseme po jednání krizového štábu města. 

zn

Zavřít menu