Trhy na Palackého náměstí budou spojeny s kulturním programem

Prodejní trhy na Palackého náměstí budou mít v letošním roce jiného provozovatele. Rada města nesouhlasila s uzavřením nájemní smlouvy pro pořádání čtyř tematických prodejních trhů s Radkem Alešem z Plzně, který je zajišťoval od roku 2015. I když rozšířil nabídku o trh Slavnosti mladého vína, představil možnost vícedenních adventních trhů, kutnohorští radní se rozhodli zajistit trhy na náměstí v domácí produkci. Zájem o jejich  provozování projevila paní Edita Dvorská.

„Má několikaleté zkušenosti s pořádáním podobných akcí v Kutné Hoře, například Stříbření nebo Cukrářských slavností. V rámci Fondu cestovního ruchu zorganizovala dvě adventní akce a podílela se i na vánoční výzdobě centra města,“ uvedla Silvia Doušová, místostarostka Kutné Hory s tím, že v první řadě je potřeba vyřešit elektrifikaci, přípojky elektřiny na Palackého náměstí pro jednotlivé stánky. Tento krok si vyžádá investici kolem jednoho milionu korun. V současné době se přívod elektřiny řeší natažením kabelu z infocentra na Palackého náměstí.

Edita Dvorská zpracovala návrh, který představila Radě města. Trhy plánuje spojit s kulturním programem, aby byly pro návštěvníky více atraktivní. Proto bude spolupracovat i s oddělením kultury.

Pracovní skupina, která byla vytvořena na oživení Palackého náměstí, bude rozhodovat o tom, zda budou dokoupeny další dřevěné prodejní stánky, na které je vyčleněna částka 90 tisíc korun „Jeden stánek vyjde na 30 tisíc korun,“ podotkl starosta Josef Viktora. Informační centrum Kutná Hora má k dispozici dalších devět dřevěných farmářských stánků, které jsou vhodné spíše pro trhy v teplejších měsících.

M. Pravdová

Zavřít menu