Ve křoví u menhirů se ukrývala záchodová místa, střepy, PET lahve i tlející maso plné červů

Rozbitá záchodová místa, sklo ze starých nepotřebných oken, PET lahve i podezřele vyhlížející pytel se zapáchajícím obsahem plným červů, zřejmě tlejícího masa. I takové nálezy se naskytly dobrovolníkům, kteří se v Kutné Hoře zapojili do celorepublikové akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“.

Skupiny dobrovolníků uklízely lokality na území města Kutné Hory – u menhirů, v lesíku naproti bývalým kasárnám, Na Rovinách, Kaňku, v údolí Vrchlice, Čížkově skále, Seifertových sadech ve směru na Gruntu atd.

„Přestaňte uklízet na Facebooku a přiložte také ruku k dílu“. „Třiďte odpad“. I taková poselství zazněla od dobrovolníků, kteří ve svém volném čase o víkendu bez nároku na odměnu vyrazili uklízet nepořádek po jiných „lidech“.

Pro dobrovolníky byly připraveny pytle na odpad a rukavice. Jak uvedla Kateřina Hladíková z technického oddělení Městského úřadu Kutná Hora, svoz pytlů s odpadem zajišťují Technické služby města Kutné Hory. „V úterý bude provedena vůbec poprvé jejich analýza, která ukáže, jaké druhy odpadů byly v přírodě vysbírány,“ vysvětlila Kateřina Hladíková a dodala, že tentokrát se vysbíralo velké množství odpadu, objeveny byly i černé skládky. Celkové množství bude zveřejněno až po odvozu všech naplněných pytlů na skládku.

pra

Zavřít menu