Den dopravy v PIDžamu v Kutné Hoře již 8. června

Den dopravy v PIDžamu nabídne 8. června od 13 do 17 hodin bohatý doprovodný program i jízdy zvláštními autobusy. Představeny budou moderní i historická vozidla a také novinky v dopravě.

„Hlavní stanoviště bude na dopravním hřišti Domu dětí a mládeže (DDM) v Kutné Hoře, kde program zajišťuje město společně s DDM i IDSK,“ uvedla Kateřina Špalková, místostarosta Kutné Hory, a doplnila, že nebude chybět informační stánek Integrované dopravy Středočeského kraje (IDSK) a Informačního centra města Kutné Hory a doprovodný program v podobě tematického divadélka, ukázky vozidel Policie České republiky a další. „Dětem do 10 let, které na sobě budou mít pyžamo, respektive pruhované oblečení, dostanou až do vydání zásob drobný dárek,“ podotkla Kateřina Špalková.

Zájemci se mohou těšit i na jízdu zvláštními autobusy. Budou jezdit zdarma podle zvláštních jízdních řádů. „Linka PID1 bude zajištěna moderním vozidlem MAN Lion´s City 18C a pojede v trase Žižkov, Kremnická – Hlouška, Tylovo divadlo – Hlouška, Masarykova – Hlavní nádraží – Hlouška, Masarykova – Poličany – Žižkov, Kremnická. Linka PID2 bude zajištěna historickým vozidlem Škoda 706 RTO a trasu linky připravujeme,“ bylo 15. května uvedeno na webových stránkách pid.cz, kde budou stejně tak jako na webových stránkách města zveřejněny aktuální informace.

red

Zavřít menu