Kutnohorští kriminalisté v minulých dnech řešili násilný trestný čin. „V noci na 23. listopadu 2015 došlo v Kutné Hoře v ulici Vítězná k napadení mladíka, který na místě zůstal ležet v bezvědomí. V bezvědomí byl dopraven do nemocnice a v současné době je ve velice vážném zdravotním stavu s nejistou prognózou,“ uvedl Miroslav Chramosta, vedoucí Služby kriminální policie a vyšetřování.

„Šetřením jsme se dostali na dva pachatele, kteří jsou zadrženi a vyšetřovány vazebně. Šlo o brutální čin, kdy dotyčný ležel na zemi a byl několikrát kopán do různých částí těla,“ vysvětlil policista a dodal: „motiv dvacetiletého a dvaadvacetiletého útočníka z Kutné Hory zcela jasný není. O vazbě se oba pachatelé dozvěděli ve čtvrtek 3. prosince 2015 u kutnohorského soudu. V případě odsouzení jim hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.“
Kutnohorští kriminalisté děkují veřejnosti. Všímavost občanů a poskytnutí jejich svědectví policii pomohlo tak dopadnout ve velice krátké době pachatele tohoto brutálního činu.

Vendulka Marečková, tisková mluvčí Policie ČR Kutná Hora

.

Zavřít menu