Dnešního dne 27. března 2015 kolem 11:20 hodin přijali policisté oznámení o přijetí podezřelého balíčku v Kutné Hoře v budově soudu na náměstí Národního oboje. Na místo ihned vyjeli kriminalisté, policisté obvodního oddělení a dopravního inspektorátu, psovod a městští strážníci.

.
Policisté na místo přivolali pyrotechnickou službu, příslušníky hasičského záchranného sboru a pracovníky rychlé záchranné služby. Z budovy bylo evakuováno šedesát osob. Celý prostor náměstí byl ohraničen policejní páskou a byl vytyčen prostor, do kterého byl zamezen přístup nepovolaných osob a vozidel. Obyvatelé přilehlých domů byli řádně poučeni.
Pyrotechnik po příjezdu na místo bezpečně prohlédl předmět, a po krátkém ohledání, uvedl, že se nejedná o nástražný výbušný systém. Kriminalisté ohledali místo činu a zajistili kriminalistické stopy.
Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání některého z trestných činů uvedených v trestním zákoníku v hlavě II – Trestné činy proti svobodě, a v hlavě VII – Trestné činy obecně nebezpečné.
Po pachateli, který balíček vyrobil a poslal, kriminalisté intenzivně pátrají. Přivítají jakékoliv informace, vedoucí k jeho ztotožnění na lince 158, nebo na kterékoli policejní služebně. Bezpečnostní opatření bylo ukončeno kolem 13. hodiny.
Policisté nemohou nikdy podcenit jakýkoli nález, který se jeví jako nebezpečný, proto na toto nebezpečí upozorňujeme všechny spoluobčany. Vždy volejte Policii ČR.

por. Mgr. Vendulka Marečková, tisková mluvčí P ČR Kutná Hora

.

Zavřít menu