K případu loupežného přepadení došlo ve čtvrtek 25. září 2014 v 14:50 hodin v Masarykově ulici v Kutné Hoře, před jednou ze zdejších prodejen. Během několika málo dní se policistům s pomocí svědků a záznamu z kamerového systému Městské policie podařilo zjistit totožnost pachatelky.

.
K případu loupežného přepadení došlo ve čtvrtek 25. září 2014 v 14:50 hodin v Masarykově ulici v Kutné Hoře před jednou ze zdejších prodejen. K osmdesátileté seniorce zde zezadu přistoupila neznámá žena a chytla ji za kabelku, kterou nesla paní v ruce. Následně za tašku trhla a seniorka upadla na zem. Vše se odehrálo velmi rychle, lupička vzala kabelku a okamžitě utekla. Přepadená žena byla ihned převezena do nemocnice, kde byla ošetřena.
Kriminalisté okamžitě zahájili pátrací akci po neznámé zlodějce. V průběhu několika dní se jim podařilo zjistit její totožnost. Jedná se o třiatřicetiletou ženu z Čáslavska, která již v minulosti byla za majetkovou trestnou činnost odsouzena.
V úterý 30. září bylo pachatelce sděleno podezření z trestného činu loupež, za který hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

por. Mgr. Vendulka Marečková, tisková mluvčí P ČR Kutná Hora

.

Zavřít menu